Bodrum'da Trafik Durdu, Sahiller Doldu...tatilciler Akın Akın Gelmeye Başladı

Bodrum'da trafik durdu, sahiller doldu.

18.08.2018 10:54 | Son Güncelleme: 18.08.2018 10:54

Bodrum'da trafik durdu, sahiller doldu...Tatilciler akın akın gelmeye başladı

Bodrum'da kilometrelerce araç kuyruğu oluştu

MUĞLA - 9 günlük Kurban Bayramı tatilinin ilk gününde Bodrum'a yerli turist akınına uğradı. Cuma günü mesainin bitmesiyle birlikte yola çıkan tatilciler, ilçede kilometrelerce araç kuyruğu oluştu. Araçlar 5 kilometrelik yolu 45 dakikada geçebildi.

9 günlük Kurban Bayramı tatilinin ilk gününde Bodrum'a tatilciler akın etmeye başladı. Bayram tatilini fırsat bilen ve cuma günü mesainin bitiminin ardından yola çıkan binlerce vatandaş nedeniyle Bodrum'da kilometrelerce trafik kuyruğu oluşturdu. Farklı kentlerden gelen tatilciler Bodrum başta olmak üzere Marmaris, Fethiye, Ula ve Akyaka gibi turistlik bölgeleri tercih etti. Bodrum'a kara yolu ile gelen birçok tatilci ise trafiği durma noktasına getirdi. 5 kilometrelik yolu 45 dakikada geçebilen vatandaşlar daha sonra denizin ve güneşin keyfini doya doya çıkardı.

Son 5 yılın en yoğun sezonu

İstatistik verilerine göre Kurban Bayramı'nda Ege ve Akdeniz kıyıları son 5 yılın en yüksek sezonunu geçireceği öğrenildi. En büyük yoğunluk yaklaşık 1,5 milyon turistle Bodrum'da yaşanırken, Fethiye, Marmaris, Ula, Datça ve Akyaka gibi tatil yörelerinde de yoğunluk yaşanmaya başlandı. Muğla'nın turistik ilçelerine yaklaşık 4 milyon tatilcinin geleceği tahmin ediliyor. Yetkililer ise rezervasyonsuz gidenlerin geri dönme ihtimali olduğunu, Bayramlarının kabus olmasını için tatilcilere rezervasyon yaptırmadan yola çıkılmaması yönünde uyarılarda bulunuldu.

Kurban Bayramı tatilinde oluşabilecek yolcu yoğunluğu nedeniyle turizm kentlerine ek seferler düzenlemeye başladı Bayram tatili boyunca 1,5 milyon'un üzerinde tatilciyi ağırlamayı planlayan Bodrum'a yaklaşık 126 ek uçak seferleri yapılacağı havayolu şirketlerince açıklandı. Bazı havayolu şirketleri,. Milas - Bodrum hava alanına, iç ve dış hatlarda yapılan ek seferlerden dolayı büyük yoğunluk yaşandı. Şehirlerarası otobüs firmaları da Bodrum, Fethiye ve Marmaris gibi talebin yoğun olduğu turizm bölgelerine ek otobüs seferleri koyduğu öğrenildi.

Otellere girişler başladı

Bayram tatilini Bodrum'da geçirmek isteyen vatandaşlar rezervasyon yaptırdığı otellere gelmeye başladı. Tatili fırsat bilen vatandaşlar oteller başta olmak üzere Apart ve pansiyonları doldurdu. Jandarma ve Emniyet güçleri Bodrum'da giren çıkan tüm araçları kontrol etmeye başladı. Tatilin ilk gününden itibaren İlçenin giriş ve çıkışlarında 24 saat yol kontrolü yapan ekipler olası bir tehlikeyi önlemek için araç kontrollerini sıklaştırdı. Emniyet güçleri araçlarda kimlik kontrolünün yanı sıra eğitimli polis köpekleriyle de araçlarda ve yolcu otobüslerinde didik didik arama yapıyor.

Yurt dışından büyük ilgi

Bodrum'a yurt genelinden gelen tatilcilerin yanı sıra yurt dışında yaşayan gurbetçilerde yoğun ilgi gösterdiği öğrenildi. Kurban bayramını ülkesinde geçirmek isteyen gurbetçiler Bodrum'a gelmeye başladı.

Ünlüler Bodrum'a akın etti

Gece eğlenceleriyle de meşhur olan Bodrum'da birçok ünlü isim kulüplerde sahne alacak. Gündüz beach partilerin yanı sıra gece eğlenceleri de hız kesmeyecek. Demet Aklın, Hande Yener, Funda Arar, Şevval Sam, Duman, İlhan Şeşen ve MFÖ gibi birçok ünlü isim sahneleriyle tatilcilere unutulmaz bir bayram yaşatacak.

Bayram yoğunluğu ile ilgili açıklama yapan Bodrum Otelciler Birliği Derneği yönetim kurulu üyesi Alişir Şair Kurban Bayramının yoğun geçeceğini ifade ederek "Herkes Bodrum'a gelmeye başladı. Doluluk oranları yükseldi. Hatta yakınlarımız bile arıyor, ama biz turizmci olmamıza rağmen oda bulmakta zorlanıyoruz. Büyük ve nitelikli otellerin hepsi doldu. Bodrum için çok güzel bir bayram sezonu olacak. Son iki yıldan sonra iyi bir sezon yaşıyoruz. Haziran ayından itibaren Bodrum doldu, tüm turizm bölgelerinde doluluk oranı yüksek oldu. Çok güzel bir yıl geçiriyoruz. İnşallah böyle devam eder. Veriler değişken olabiliyor ama 2015 sezonunu yakalamış durumdayız" ifadelerini kullandı.

Rixos Bodrum Premium oteli Genel Müdür Mehmet Tulunay ise otellerinin Bayramda ful olduğunu ifade ederek "2018 sezonumuz gayet güze geçti. Hem yurdışı hede yurt içim misafirlerimiz yoğun ilgi gösterdi Bodrum'a. Tesisimiz şu anda, kurban bayramı nedeniyle doldu. Yurtiçi misafirlerimiz daha çok ağırlıkta. Bayram tatilini Bodrum'da geçirmek isteyen tatilciler bir an önce rezervasyonlarını yaptırmaları gerekiyor. Eğer son dakika gelen misafirler yer bulamaya bilirler Bodrum'da. Diğer otelci arkadaşlarımızla görüşüyoruz ve neredeyse tüm oteller hemen hemen dolmuş durumda. Bizim otelimizde Kurban bayramı boyunca güzel aktivitelerimiz olacak. Bayramın 1'inci günü Funda Arar konser ve bir birinden değerli sanatçılarımız Rixos Bodrum Premium sahnesinde olacak. Dans gösterileri, gündüz aktiviteleri ve çeşitli sürpriz aktiviteleri de misafirlerimize sunacağız. Kurban Bayramı ile birlikte Bodrum2da sezon bitmiyor. Bodrum'da Kasım ayına kadar çok güzel bir hava var. İş kaygıları olanlar ve okulların açılması ile birlikte memleketlerine dönen insanlar oluyor ama Bodrum'da tatil bitmiyor. Ekim sonuna kadar tesislerimiz açık herkesi bekliyoruz, Bayramdan sonrada." dedi.

Bodrum’da Trafik Durdu, Sahiller Doldu...tatilciler Akın Akın Gelmeye Başladı

Kaynak: İHA

Haberler››genel››Bodrum'da Trafik Durdu, Sahiller Doldu...tatilciler Akın Akın Gelmeye Başladı - Haberler