25.05.2019 18:34

"Bölge oldukça hassas ve tehlikeli bir noktada"

"Bölge oldukça hassas ve tehlikeli bir noktada"

Kuveyt Dışişleri Bakan Yardımcısı Halid el-Carullah, Körfez bölgesinin çok hassas ve tehlikeli bir noktada olduğunu söyledi.

KuveytDışişleri Bakan Yardımcısı Halid el-Carullah,Körfezbölgesinin çok hassas ve tehlikeli bir noktada olduğunu söyledi.
Kuveyt'in El-Enba gazetesinin haberine göre başkent Kuveyt'te basın toplantısında konuşan Carullah, "Bölge oldukça hassas ve tehlikeli bir noktada." dedi.
Carullah, bölgede olayların aralıksız gelişmesi ve hızından dolayı son derece dikkatli olunması gerektiği uyarısında bulundu.
Bakan Yardımcısı ülkesinin istikrar, gerilimin yatıştırılması ve çatışmadan uzak durulması için gerekli gayreti göstermeye hazır olduğunu belirtti.
Carullah, taraflar arasında müzakerelerin başladığına işaret ederek, Kuveyt'in Körfez'deki gerilimi düşürmek için atılacak her türlü çabayı desteklediğini kaydetti.
ABD veİranyönetimleri arasında bölgede artan gerginlikten sonra ABD BaşkanıDonald Trump, dünOrta Doğu'ya yaklaşık bin 500 ilave asker gönderilmesini onayladığını açıklamıştı.

Washingtonyönetimi, iki hafta önce de İran'dan gelebilecek tehditlere karşı tedbir amacıyla USSAbraham LincolnUçak Gemisi Taarruz Grubu ile nükleer kapasiteli dört B-52 bombardıman uçağından oluşan Bombardıman Görev Gücü'nüBasra Körfezi'ne sevk etmişti.
Kaynak: AA
Körfez,Kuveyt,Güncel