Bölgelerarası Ortak Girişim Projesi

Proje kapsamında TÜSİAD ve TÜRKONFED üyeleri, Siirt'teki işadamlarıyla bir araya geldi TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi ve TÜRKONFED Başkan Yardımcısı Kadooğlu: "Bölgeler arası ekonomik uçurumu kapatmadığımız sürece, bu güzel ülkemizin hak ettiği yerden çok uzak kalacağını düşünüyoruz"

Bölgelerarası Ortak Girişim Projesi
01.02.2014 18:05 | Son Güncelleme: 01.02.2014 18:05
Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD), Türk Girişimci ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) üyeleri, "Bölgelerarası Ortak Girişim Projesi" (BORGİP) kapsamında Siirt'teki işadamlarıyla bir araya geldi.

Siirt Sanayici ve İşadamları Derneğince (SİSİAD) Siirt Ticaret ve Sanayi Odası (STSO)'nda gerçekleştirilen toplantıda, çözüm süreciyle birlikte bölgenin ekonomik yapısı üzerinde duruldu.

TÜSİAD Yönetim Kurulu üyesi ve TÜRKONFED Başkan Yardımcısı Tarkan Kadooğlu, bölgeye yatırım yaparak bölgenin imajını değiştirme amacında olduklarını söyledi.

Bölgeler arası ekonomik uçurumun kapatılması gerektiğini kaydeden Kadooğlu, şöyle dedi:

"Bu konseyin amacı Doğu ve Günceydoğu'da bulunan geri kalmış 14 ilin kalkınmasına destek olmak ve bölgenin imajını değiştirmektir. Bölgenin imajı olan kan ve terör söylemlerinden ziyade bu imajı ekonomiye döndürmektir. Türkiye'de sadece İstanbul'un kalkınmasının yeterli olmadığına inanıyoruz. Bölgeler arası ekonomik uçurumu kapatmadığımız sürece, bu güzel ülkemizin hak ettiği yerden çok uzak kalacağını düşünüyoruz. Yüzde 7 büyüme potansyleli olan bir bölgedeyiz." 

Siirt Ticaret ve Sanayi Odası Başkanvekili Fuat Özgür Çalapkulu da çözüm süreciyle bölgede ekonomik bir canlılığın olduğunu, fakat bu canlılığın daha fazla olmasını beklediklerini söyledi.

Katılımcıların söz alarak görüşlerini söylediği toplantıya, TÜSİAD Yönetim Kurulu ve YDK üyesi Orhan Turan, TÜRKONFED Yönetim Kurulu üyesi M. Salih Özen, TÜRKONFED Başkan Yardımcısı Sefa Targıt, TÜRKONFED Yönetim Kurulu üyesi Tülin Seçen, TÜRKONFED Bölgesel Yapılanma Bölüm Sorumlusu Betül Çelikkaleli, TÜSİAD Genel Sekreteri Zafer Yavan, Dicle Kalkınama Ajansı (DİKA) Genel Sekreteri Dr. Tabip Gülbay, SİSİAD Başkanı Kemal Bilim ve Siirtli işadamları katıldı. - Siirt

Kaynak: AA

Haberler››Yerel››Bölgelerarası Ortak Girişim Projesi - Haberler