Haber, Son Dakika, Haberler

Koronavirüse dikkat çekmek için aracına tabut yerleştiren şahıs, hoparlörden sela açtı

Bolu'da bir vatandaş, koronavirüs salgınına dikkat çekmek amacıyla aracının üzerine tabut bağlayarak caddelerde tur attı. Hoparlör sisteminden sela dinleten şahsın aracı, trafikten men edildi.

25.03.2020 14:56 | Son Güncelleme: 25.03.2020 16:29

Bolu 'da yaşayan Murat Çalık, koronavirüsle mücadele etmek amacıyla yapılan 'Evde kal' çağrısına dikkat çekmek için otomobilinin üzerine bir tabut bağladı. Aynı zamanda araca hoparlör sistemi bağlayıp sela açan şahsa, yüksek sesle yayın yaptığı gerekçesiyle 132 TL, aracın mevzuata aykırı şekilde yüklendiği gerekçesiyle de 275 TL para cezası kesildi. Olayla ilgili ifade veren Çalık'ın annesine ait araç, trafikten men edildi.

ŞEHİR SOKAKLARINDA TUR ATTI

Koronavirüsün yayılma hızını engellemek amacıyla yapılan 'Evde kal' çağrısına Bolu'da yaşayan Murat Çalık'tan ilginç bir destek geldi. Murat Çalık, 'Evde kal' çağrısına dikkat çekmek için aracının üzerine tabut koydu. Çalık, ayrıca otomobiline bağladığı hoparlör sistemiyle sela okuttu. Tabutun üstünde ise, "Eğer bu okunan sela senin ya da sevdiğinin olmasını istemiyorsan evde kal" yazısı yer aldı. Aracıyla kentin çeşitli noktalarında tur atarak sela okutan Murat Çalık'ın otomobilinin üzerindeki tabutu görenler şaşırdı. Çalık, farkındalık yaratmak için böyle bir şey yaptığını ifade etti.

Koronavirüse dikkat çekmek için aracına tabut yerleştiren şahıs, hoparlörden sela açtı

TABUT, BELEDİYE OTOBÜSÜYLE TAŞINDI

Murat Çalık, otomobiliyle kentin sokaklarına tur yaptığı sırada ihbar üzerine Bolu Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Denetleme Şube Müdürlüğü, Güvenlik Şube Müdürlüğü ve Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri harekete geçti. Araç, Dodurga Mahallesi'nde durduruldu. Aracın üzerinde bulunan tabut söküldü ve hoparlör sistemi iptal edildi. Ayrıca Murat Çalık'ın annesine ait olan otomobile yüksek sesle müzik yayını yaptığı gerekçesiyle 132 TL, aracın mevzuata aykırı şekilde yüklendiği gerekçesiyle de 275 TL para cezası kesildi. Tabut, otomobilin içine sığmayınca o sırada yoldan geçen bir belediye otobüsüne konularak Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

''FARKINDALIK YARATMAK İSTEDİM''

Murat Çalık da Cumhuriyet Savcılığı'nın talimatıyla ifade için emniyete çağrıldı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Murat Çalık, "Topluma bir mesaj vermek için bir farkındalık yapmak istedim. 7'den 70'e herkes dışarıda. Milletimizde bir sorumsuzluk var. İzin gerekiyormuş benim haberim yoktu. Bu izni öğrenince zaten söktük. Bugün de emniyete gideceğiz. Varsa bir suçumuz çekeceğiz." dedi.

Koronavirüse dikkat çekmek için aracına tabut yerleştiren şahıs, hoparlörden sela açtı

Kaynak: DHA

Etiketler: Koronavirüs, Bolu, Güncel
Abone Ol:
Google'da Takip Et
Paylaş:
Facebook'ta Paylaş!
Twitter'da Paylaş!
Whatsapp'da Paylaş!
Haberler ›› Güncel ››Koronavirüse dikkat çekmek için aracına tabut yerleştiren şahıs, hoparlörden sela açtı - Haberler