"Boykot, Milli İradeye Uymuyor"

Binali Yıldırım, Ulaştırma Bakanlığı görevini, Çorum'da yol yapım şantiyesinde düzenlenen törenle yeniden devraldı.

07.07.2011 12:30 | Son Güncelleme: 07.07.2011 12:30

61'inci hükümette Ulaştırma Bakanlığı görevine getirilen Binali Yıldırım, genel seçimler öncesi Bakanlık Müsteşarı Habib Soluk'a devrettiği Ulaştırma Bakanlığı görevini, Çorum'da yol yapım şantiyesinde düzenlenen törenle yeniden devraldı. Törende konuşan Bakan Yıldırım, "Boykot işi, milli iradeye uymayan bir iştir. Eğer tutuklu bulunan ve seçilmiş milletvekillerini kurtarmak amaçsa, bunun yeri yine parlamentodur" dedi.

Ulaştırma Bakanlığı görevine getirilen Binali Yıldırım, seçim öncesinde görevini yasa gereği devrettiği Bakanlık Müsteşarı Habib Soluk ile birlikte devir teslim töreni için helikopterle Çorum'a geldi. Akıncılar Kışlası'nda Yıldırım ve Soluk'u, Çorum Valisi Vali Nurullah Çakır, AK Parti Çorum Milletvekili Cahit Bağcı, Belediye Başkanı Muzaffer Külcü ve çok sayıda partili karşıladı. Yıldırım, daha sonra buradan Çorum'a 25 kilometre uzaklıkta bulunan Çorum- Osmancık karayolu Kırkdilim Mevkii'ne geçti. Yol yapım şantiyesinde yapılan törenle, Ulaştırma eski Bakanı Habip Soluk görevini Binali Yıldırım'a devretti. Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Türkiye'de 9 yıldır özellikle yol konusunda ciddi çalışmalar yapıldığını belirterek, çalışmaların bundan sonra da devam edeceğini söyledi.

Bakan Yıldırım, törenin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Bir basın mensubunun CHP ve BDP'li milletvekillerinin TBMM'de yemin etmemesiyle ilgili sorusunu cevaplayan Bakan Yıldırım, "Boykot işi milli iradeye uymayan bir iştir. Boykot; hele hele milletin oyunu alan ve millet adına parlamentoda yasama vaatleri veren, millete söz veren milletin vekillerinin hiç ama hiçbir şekilde, hiçbir nedenle başvurmayacakları bir yöntemdir. Eğer tutuklu bulunan ve seçilmiş milletvekillerini kurtarmak amaçsa, bunun yeri yine parlamentodur. Ama Parlamentodan önce yemin ederek yasama faaliyetlerine katılmak ve bu şekilde oluşacak komisyonlarda bir araya gelerek bu konuları görüşmek gerekmektedir. Dolayısıyla ilk adım yemindir" dedi. Yemin etmeden hiçbir iyileşme yapılmasının mümkün görünmediğini dile getiren Bakan Yıldırım, "Aklı selim galip gelecek. Direnen partiler yemin ederek bir an önce milletimize verdiği vekaleti en iyi şekilde yapma gayreti içerisinde olacaklardır" diye konuştu. Bakan Yıldırım, konuşmasının ardından Kırkdilim yol şantiyesinde çalışan işçilerle hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra, Laçin İlçesi'ne giderek helikopterle Ankara'ya hareket etti. - Çorum

Kaynak: DHA

Haberler››Politika››'Boykot, Milli İradeye Uymuyor' - Haberler