Breaking Dans Milli Takımı, 19 Mayıs Gençlik Bayramı'nda Kuruldu

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, ülkemizde ilk kez düzenlenen Braeaking Dans Şampiyonası'yla Metrocity AVM'de büyük bir coşkuyla kutlandı.

20.05.2019 09:00 | Son Güncelleme: 20.05.2019 08:59Breaking Dans Milli Takımı, 19 Mayıs Gençlik Bayramı'nda Kuruldu

Türkiye Dans Sporları Federasyonu'nun düzenlediği Breaking Dans Şampiyonası'nda profesyonel dansçılar 19 Mayıs kutlamaları kapsamında hem yarıştı hem de muhteşem bir görsel şölen sundu.

Türkiye'nin ilk Breaking Dans Milli Takımı da bu yarışmayla kuruldu. İlk 8'e giren sporcular Breaking Dans Milli Takımı'nı oluşturdu. Milli dansçılarımız, ülkemizi uluslararası şampiyonalarda temsil edecek.

Türkiye Dans Federasyonu hakemlerinin karşısında yetenekleri sergileyen gençlerden Oğuzhan Karademir birinci seçildi.

Oğuzhan Karademir, ülkemizi 23 Haziran'da Çin'in Nanjing kentinde yapılacak olan Dünya Breaking Dans Şampiyonası'nda temsil etmeye hak kazandı.

Metrocity Alışveriş Merkezi ev sahipliğinde Banu Noyan organizasyonuyla gerçekleşen şampiyonada tüm dansçılar ve izleyiciler yarışma başlamadan önce 1 dakikalık saygı duruşunda bulundu. Ardından da Türk bayrakları açılarak İstiklal Marşı söyledi.

Atatürk'ün kendilerine armağan ettiği bayramda, dansla sporu birleştiren gençler şovlarıyla izleyenlere büyük bir bayram sevinci yaşattı.

Türkiye Dans Sporları Federasyonu Başkanı Tolga Han Çinkitaş, tüm gençlerin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutlarken, organizatör Banu Noyan, Metrocity Alışveriş Merkezi yönetimine teşekkür etti.


Mustafa Kemal Atatürk, 19 Mayıs, Güncel

Kaynak: Bültenler

20.01.2020 08:41:33