Brezilyalı Futbolcu Ronaldinho, Antalya'da Oynamayı Kabul Etti

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Antalyaspor, Samuel Eto'o'dan sonra bir başka dünya yıldızı Ronaldinho'yu da kadrosuna katmak için çalışmalarını sürdürüyor.

17.05.2016 23:51 | Son Güncelleme: 17.05.2016 23:51Brezilyalı Futbolcu Ronaldinho, Antalya'da Oynamayı Kabul Etti
Toto Süper Lig ekiplerinden , Samuel Eto'o'dan sonra bir başka dünya yıldızı 'yu da kadrosuna katmak için çalışmalarını sürdürüyor. Brezilyalı futbolcunun, Antalyaspor'da oynamayı kabul ettiği, sözleşme detayları üzerinde görüşmelerin başladığı iddia edildi.

Geçen sezon Samuel Eto'o'yu kadrosuna katarak adını dünyaya duyuran Antalyaspor, bu kez de Ronaldinho'nun peşinde. Ntvspor'un haberine göre, transferde Ronaldinho'nun Barcelona'dan eski takım arkadaşı Eto'o'nun da devreye girmesiyle somut adımlar atılmaya başlandı. Brezilyalı futbolcu, Antalya'da futbol oynamayı kabul ederken, sözleşmenin mali ve idari detayları üzerinde görüşmeler başladığı ileri sürüldü.

Antalyaspor'un, yazılı teklifini Ronaldinho'nun temsilcilerine iletip beklemeye geçtiği, bu transferi %100 sponsor desteğiyle gerçekleştirmeyi planlıyor. Kırmızı beyazlı kulübün başkanı Gültekin Gencer, gerekli kaynağı da temin ettiğini belirtiyor.

ÖNCE DİSİPLİN TALİMATI SONRA İMZA

Ancak kulüp yönetiminin hassasiyetle üzerinde durduğu nokta Ronaldinho'nun daha önce oynadığı kulüplerde zaman zaman yaşadığı disiplin problemleri.

Bu transferin gerçekleşmesi halinde benzer problemler yaşamak istemeyen Antalyaspor, resmi transfer sözleşmesinden önce yıldız futbolcunun kulüp iç disiplin talimatı ve ceza yönetmeliğini imzalamasını istiyor. Antalyaspor'da geçirdiği başarılı ilk sezonun ardından takımla birlikte daha çok ses getirmek isteyen Samuel Eto'o da bu transferde aktif rol oynuyor.

ETO'O KEFİL OLDU

Ronaldinho'yu ikna etmek için devreye giren Samuel Eto'o'nun, disiplin konularında da Antalyaspor yönetimine Ronaldinho için kefil olduğu belirtiliyor.

Antalyaspor, Samuel Eto, Ronaldinho, Spor

Kaynak: CİHAN

HABER YORUMLARI
23.01.2020 17:09:22