Bu Proje Kozan'a Hem Kavşak, Hem Meydan Kazandıracak

2017’yi ‘Altın Hizmet Yılı’ ilan eden Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, kent merkezinde trafik yükünü sırtlayan projeleri peş peşe hayata geçirirken, ilçeleri de bu hamleye dahil etti.

01.02.2017 14:36 | Son Güncelleme: 01.02.2017 14:36Bu Proje Kozan'a Hem Kavşak, Hem Meydan Kazandıracak
2017'yi 'Altın Hizmet Yılı' ilan eden Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, kent merkezinde trafik yükünü sırtlayan projeleri peş peşe hayata geçirirken, ilçeleri de bu hamleye dahil etti. merkezinde taşıt ve yaya trafiğini rahatlatmak amacıyla planlanan Kozan Kavşağı Projesi uygulama aşamasına geldi. Tufan Paşa, ve mahallelerinin yer aldığı, yeni Kozan Devlet Hastanesi önündeki 4 bin metrekare alanda, 78 metre çapında olacak kavşak, 4 şeritli yol, süs havuzları ve rekreasyon alanlarıyla 130 bin nüfuslu ilçeye nefes aldıracak.

8 caddeyi birbirine bağlıyor

Başkan Hüseyin Sözlü'nün talimatları doğrultusunda çalışma yürüten Adana Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Şahin ve beraberindeki bürokratlar, Kozan Belediye Başkanı Musa Öztürk'ü ziyaret edip, Kozan Kavşağı Projesi'yle ilgili bilgi aktarımında bulundu. Şubat ayı içinde ihale edileceği belirtilen projeye göre, Kozan Kavşağı, 8 caddenin trafiğini düzenleyecek. 4 bin metrekare alana konuşlandırılacak 78 metre çapındaki kavşakta 4 şeritli yol, Durak Sokak, Feke Caddesi, Ağlıboğaz Caddesi, Palmiye Caddesi, Fehmi Özel Türkay Caddesi, Saimbeyli Caddesi, Turgut Özal Bulvarı ve Zübeyde Hanım Caddesi'ni birbirine bağlayacak.

Peyzaj sanatları bu kavşakta buluşuyor

Kozan Kavşağı Projesi, Kozan'ın ulaşımını rahatlatırken, ilçe sakinlerine de park meydan kazandıracak. Alan peyzaj değeri olan ağaçlar, çiçekler ve bitkilerle yeşillendirilecek. Süs havuzlarıyla görsel zenginlik kazandırılacak Kozan Kavşağı, yerleştirilecek oturma gruplarıyla vatandaşların dinlenme alanı da olacak. Kavşağın merkezinde Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün heykeli yer alacak. - ADANA

Hüseyin Sözlü, Karacaoğlan, Türkeli, Kozan, Yerel

Kaynak: İHA

28.01.2020 04:35:55