15 Mart 2018, 02:36

'Bu Seri Devam Eder'

Martin Skrtel ile Josef de Souza ortak düzenledikleri basın toplantısında derbi için “18 yıllık serinin bu maçtan sonra da devam edeceğine inanıyoruz. Buna eminiz. Bunu taraftarımız da gayet iyi biliyor” iddiasında bulundular

Fenerbahçe'nin Slovak futbolcusu Martin Skrtel ve Brezilyalı oyuncu Josef de Souza, Galatasaray derbisinde alacakları sonuçla Kadıköy'deki namağlup seriyi devam ettirmek istediklerini söyledi.
Çok önemli bir maça çıkacaklarını belirten Skrtel, "Derbiler oyuncular, taraftarlar ve kulüpler için her zaman özeldir. Burada daha önce birkaç derbide sahaya çıktım. Hepsi de her zaman özel maçlar oldu. Bu karşılaşma da aynısı olacaktır" ifadelerini kullandı.
'Stres kaynaklı'
Galatasaray'ın Fenerbahçe'yi 18 yıldır deplasmanda mağlup edememesinin stresten kaynaklanmadığını savunan 33 yaşındaki savunma oyuncusu, "18 yıllık serinin bu maçtan sonra da devam edeceğine inanıyorum. Buna eminiz. Bunu taraftarımız da gayet iyi biliyor. Türkiye'nin en büyük derbisini oynayacağız. Stadın dolu olacağına inanıyorum. Hep birlikte sahadan galibiyetle ayrılan taraf olacağız" diye konuştu.
Josef de Souza ise "İyi futbol oynanıp kazanmak istiyoruz. Şampiyonluk mücadelemize devam etmek istiyoruz. Zor bir maç olacak. Sahamızda oynayacağız. Kazanabilmek için her imkana sahibiz. Maçtan galip gelerek taraftarımızı mutlu etmek istiyoruz" diye konuştu.
Fenerbahçe'nin Galatasaray'a karşı iç sahada mağlup olmadığı serinin hatırlatılması üzerine 29 yaşındaki orta saha oyuncusu, "Bu, önemli bir rakam. Ama her sezonun hikayesi farklıdır. Kendi stadımızda daha iyi olduğumuzu ispatlamak zorundayız. Kendi futbolumuzu oynarsak bu seriye bir maç daha eklemiş olacağız. Elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Rakibimiz de bu seriye son verebilmeye çalışacak" şeklinde görüş belirtti.
]
]
]
Kadıköy,Galatasaray,Fenerbahçe

YORUMLAR