20 Mart 2017, 18:00

BBP İlçe Yönetimi 'Hayır' Vereceklerini Söyleyerek İstifa Etti

BBP İlçe Yönetimi

Denizli'nin Buldan ilçesinde, Büyük Birlik Partisi İlçe Yönetimi, referandumda Genel Merkez'in aldığı 'evet' oyu kullanma kararına uymayacaklarını bildirerek partideki görevlerinden istifa etti.

BBP Genel Başkanı  Mustafa Destici'nin 16 Nisan'da yapılacak referandumda 'evet' oyu kullanacaklarını açıklaması üzerine partinin  Buldan İlçe Yönetimi bu karara uymayacaklarını bildirdi.

DESTİCİ 'SONUCUNA KATLANIR' DEMİŞTİ

Genel Başkan  Mustafa Destici ise "Parti mensubu arkadaşlarımın kurumsal kimlikleriyle parti kararına aykırı bir davranışta bulunmayacaklarını düşünüyorum, aksine davrananlar hakkında iç tüzük devreye girer ve herkes de sonucuna katlanır" dedi.

İSTİFA AÇIKLAMASI GELDİ

Genel  Başkan Destici'nin bu sözlerinin ardından  BBP  Buldan İlçe Başkanı Mehmet Gonca ile birlikte ilçe yönetimindeki 6 kişi görevlerinden istifa kararı aldı. Yazılı bir açıklama yapan Mehmet Gonca, şöyle dedi:

"Parti genel merkezimizin referandumda evet kararını açıklamasından sonra bu şartlar altında görevimize devam etmemizin mümkün olamayacağını düşündük. Parti içinde huzursuzluk yaratmamak, alperen kardeşlerimizle aramızda bir husumet oluşmaması için bulunduğumuz görevlerden istifa ediyoruz. Ayrıca  Alperen Ocakları Eğitim, Kültür ve Dayanışma Vakfı  Buldan Temsilciliği'nin de kapatılmasına karar verilmiştir."

20 Mart 2017 Pazartesi 18:00