16 Eylül 2018, 20:13

Bursa'da, Bir Derede Daha Toplu Balık Ölümü Görüldü Hd

Bursa'da, bir derede daha toplu balık ölümü görüldüBURSA'nın İnegöl ilçesinde Hasanpaşa ve Kulaca Mahallelerinden geçen derelerde görülen toplu balık ölümleri bu kez Akçasu Deresi'nde meydana geldi.

Bursa'da, bir derede daha toplu balık ölümü görüldü

BURSA'nın İnegöl ilçesinde Hasanpaşa ve Kulaca Mahallelerinden geçen derelerde görülen toplu balık ölümleri bu kez Akçasu Deresi'nde meydana geldi. Bursa- Ankara karayolu kenarında akan Akçasu Deresi'nde toplu balık ölümleri meydana geldi. Derede kıyıya vuran balıkları gören vatandaşlar büyük şaşkınlık yaşarken, derenin kirli ve köpüklü akması dikkat çekti.

İnegöl'de 2018 yılı içinde farklı tarihlerde derelerde 4 kez toplu balık ölümleri görülmesi tepkilere neden olurken, Boğazköy Barajı ile Şipali, Hasanpaşa ve Kulaca derelerinde görülen balık ölümlerine Akçasu Deresi'ndeki toplu balık ölümleri de eklendi. Vatandaşların balık ölümleri ile ilgili ihbarı üzerine İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekipleri derede inceleme yaptı, dere suyundan ve ölü balıklardan numune alındı.

'CEZALANDIRILSINLAR'

Balık ölümlerinin sebebinin araştırılmasını isteyen çevre sakinlerinden 21 yaşındaki Sinan Coşartekin, 'Dere uzun zamandır kirli akıyor. Biz bu dereden tarım alanlarımızı suluyoruz. Derenin üzerinde köpükler de var. Bunun nedeni dereye atılan kirli atıklar olmalı. Bu sebeple derede balık ölümleri yaşandı. Endişeliyiz. Bu dereden küçükbaş hayvanlar da su içiyor. Yetkililerden, toplu balık ölümlerinin sebebinin araştırılmasını istiyoruz. Dereyi kirletenlerin de bulunup cezalandırılmasını istiyoruzö dedi. İnegöl, Bursa, Güncel
Kaynak: DHA