Hayırsever kadın, dört market gezip ihtiyaç sahiplerinin borçlarını ödedi

Bursa'da kimliğini gizleyen hayırsever bir kadın, koronavirüs salgını nedeniyle zor günler geçiren ihtiyaç sahiplerini rahatlatmak adına dört farklı marketteki veresiye borçları ödedi.

07.04.2020 15:04 | Son Güncelleme: 07.04.2020 16:41

Bursa'nın Gemlik ilçesinde yaşayan hayırsever bir kadın, yaşadığı bölgedeki dört farklı markete giderek ihtiyaç sahiplerine ait veresiye borçları ödedi.

TOPLAMDA 14 BİN TL ÖDEDİ

İlçenin farklı bölgelerindeki dört markete giden bir hayırsever, market sahiplerine koronavirüs nedeniyle insanların zor günler yaşadığını, bazı kişilerin borcunu ödemekte zorlandığını gördüğünü anlatarak, maddi durumu yetersiz borçluların borcunu ödemek istediğini belirtti. Toplamda 14 bin liralık borcu ödeyen hayırsever, adının paylaşılmamasını istedi.

''İHTİYAÇ SAHİPLERİNİN BORÇLARINI ÖDEDİ''

Market sahibi Hülya Baysan, AA muhabirine yaptığı açıklamada markete gelen bir kişinin önce "Borç defteriniz var mı?" diye sorduğunu belirterek, "Borç rakamını sordu. İçlerinden ihtiyaç sahipleri ve yardımlarla geçinen insanları seçerek ödeme yaptı ve borçlarını ödedi. Koronavirüs nedeniyle zor durumda olan insanlar var. Kağıt toplayan, hurdacılık yapan vatandaşlar var. Bunları da ödedi." dedi. Başka bir market sahibi Kenan Sancar da hayırseverin kendisinden borç defterini çıkarmasını istediğini aktararak, defterdeki tüm borçların ödemesini yaptığını kaydetti.

Hayırsever kadın, dört market gezip ihtiyaç sahiplerinin borçlarını ödedi

Kaynak: AA