17.06.2019 09:31

BURSA'DA ÇEKİRGE İSİMLİ UYUŞTURUCU OPERASYONU DÜZENLENDİ 52 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Bursa'da bin polisin katılımıyla sabah saatlerinde önceden tespit edilen adreslere Çekirge ismi verilen uyuşturucu operasyonu düzenlendi.

Bursa'da bin polisin katılımıyla sabah saatlerinde önceden tespit edilen adreslere Çekirge ismi verilen uyuşturucu operasyonu düzenlendi. Operasyonda 52 kişi gözaltına alınırken çok sayıda silah ve uyuşturucu ele geçirildi.
Bursa'da İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, kentte en kapsamlı olan ve Çekirge ismi verilen operasyon için sabahın ilk ışıklarıyla birlikte harekete geçti. İl genelinde yaklaşık 75 adrese eş zamanlı olarak düzenlenen ve uyuşturucu suçlarından arananlara yönelik operasyonda bin polis görev aldı. Eğitimli narkotik madde arama köpeklerin de kullanıldığı operasyonda, önceden belirlenen adreslere baskınlar düzenlendi. Özel Harekat polisinin de destek verdiği operasyonda ekipler, şüphelilerin evlerinin kapılarını koçbaşları ile kırarak içeri girdi. Operasyon sırasında drone ile de havadan denetim yapıldı. Dronelerin gökyüzünden takip ettiği operasyonda narkotik köpekleri ile evlerde yapılan aramalarda, yüklü miktarda uyuşturucu madde ele geçirildi. Operasyon süresince Özel Harekat ekipleri, çevik kuvvet ekipleri geniş çaplı güvenlik önlemi aldı.
UYUŞTURU TACİRİ BEBEK BEŞİĞİNE UYUŞTURUCU SAKLADI 'PİŞMAN DEĞİLİM' DEDİ
Düzenlenen şafak operasyonunda Z.T. isimli bir bayana ait evde bulunan bebek beşiğinde yapılan arama sonucunda bir miktar uyuşturucu ele geçirildi. Gözaltına alınan şüpheli Z.T., DHA Muhabirinin neden uyuşturucu sattınız, pişman mısınız sorusuna, Sen çektiğin için uyuşturucu sattım, ben uyuşturucu satmadım ki pişman olayım diyerek kendisini savundu.
Operasyonda uykuda hazırlıksız yakalanan 52 şüphelinin emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından bugün Uyuşturucu ve uyarıcı madde ticareti yapmak suçundan adliyeye sevk edilecekleri öğrenildi. BURSA'DA ÇEKİRGE İSİMLİ UYUŞTURUCU OPERASYONU DÜZENLENDİ 52 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI
Kaynak: DHA
Bursa, Güncel