Ayağını sehpaya uzatan yüzde 92 engelli gaziyi darbeden 3 kişi tutuklandı

Bursa'nın Gemlik ilçesinde bir kafede ayağını sehpaya uzatan yüzde 92 engenlli gaziyi darbettikleri öne sürülen 3 şüpheli "kasten yaralama" suçundan tutuklandı.

15.08.2019 11:19
Ayağını sehpaya uzatan yüzde 92 engelli gaziyi darbeden 3 kişi tutuklandı

Bursa Cumhuriyet Başsavcılığından, Gemlik ilçesinde yüzde 92 engeli bulunan bir gazinin kafede ayağını sehpaya uzattığı gerekçesiyle darbedilmesine ilişkin 3 şüphelinin "kasten yaralama" suçundan tutuklandığı bildirildi. Büyükşehir Belediyesi tarafından ise kafenin işletmecisi hakkında hukuki süreç başlatıldı.

Başsavcılıktan yapılan yazılı açıklamada, gazi Ömür Karaman'ın darbedilmesiyle ilgili medyada haberlere yer verildiği hatırlatıldı.

AYAĞINI SEHPAYA UZATTIĞI İÇİN DARP EDİLMİŞTİ

Irak'ın kuzeyinde 6 Mayıs 2000'de yaralanan ve 26 ameliyat sonrasında yeniden sağlığına kavuşan gazi Karaman'ın, Gemlik'teki Kumsaz tesislerinde oturduğu sırada engelli olan ayağını sehpaya uzattığı gerekçesiyle kafe görevlileriyle tartıştığı belirten açıklamada, tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine kafe görevlileri tarafından darbedildiği aktarıldı.

Olayla ilgili Gemlik Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan şüpheliler Ü.T, Ö.Ş. ve S.Ş'nin, Sulh Ceza Hakimliğince "kasten yaralama" suçundan tutuklandığı duyurulan açıklamada, soruşturmanın devam ettiği bilgisi paylaşıldı.

AKTAŞ: GAZİLER BAŞTACIMIZDIR

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş da sosyal hesabından yaptığı açıklamada, Ömür Karaman'ın darbedilmesinden üzüntü duyduğunu, gazilerin baştacı olduğunu vurguladı.

Olayı kınadıklarını ve gelişmelerin takipçisi olacaklarını bildiren Aktaş, kafenin işletmecisi hakkında hukuki süreç başlattıklarını ifade etti.

Gemlik ilçesi Kumsaz sahilinde ayağını sehpaya uzattığı gerekçesiyle işletme sahibi ve çalışanlar tarafından darbedildiği öne sürülen gazi Ömür Karaman, sağlık ekiplerince Gemlik Devlet Hastanesine götürülmüştü.

İŞLETMECİNİN SÖZLEŞMESİ FESHEDİLDİ

Tedavisi tamamlanarak taburcu edilen Karaman ve ailesinin şikayeti üzerine çalışma başlatan polis ekiplerince gözaltına alınan 3 şüpheli çıkarıldıkları nöbetçi hakimlikçe tutuklanmıştı.

Kafeyi Gemlik Belediyesinden ihale usulüyle kiralayan işletmecinin sözleşmesi de feshedilmişti.

Ayağını sehpaya uzatan yüzde 92 engelli gaziyi darbeden 3 kişi tutuklandı

Başsavcı, Gemlik, Bursa, 3. Sayfa, Güncel

Kaynak: AA

YORUMLAR (23)
BJK: Gazi engelli yasli ve kadin cocuk oncelikli olarak bir bireyin dayak yemesinyada darp edilmesi zaten hapislik suc olmasi gerekiyor cahil cahil konusmayin
ŞİDDET YOK SEVGİ VAR: İnsanlara saldıranların cezasını büyütün Savunmasız insanları koruyun Manevi eğitimler verin önce insan olsunlar
ULVİ: Şehit ve gaziler Devletin ta kendisidir. Onlara yapılan Devlete yapılmıştır
MURAT: Memleketin Gazi''lerini darp eden haysiyetsizler kasten yaralamadan degil, vatana ihanet ten yargilanmalilar.
X: "Darbeden" değil "darp eden".
SÜLÜMAN: Kasten yaralamadan tutuklanmis o nasil bir sey , vatanin ülkenin degerlerine saldiemaktan tutuklayin
HAKAN GÜLLE: gazi olmasına gerek yokki, belliki fiziki rahatsızlığı var ayağını uzatmak zorunda kalmış. İnsan gibi gidip sorarsın, dinlemeden etmeden şiddet tam sığırların işi.
ADALET: bu cani barbar hain güruha en ağır ceva verilmeli :( Allah gazilere el uzatanların belasını versin . . .
ADINI YAZ Y: Vicdanan insanlar engelli insanlara şiddet değilde yardım etmesi gerekir. . canım abiciğim. senin bu görünüşüne ve canını acıttıklarına çok üzüldüm. . dilerim bu çektiklerini çabuk unutur ve çabuk iyileşirsin. . .
ADAM: Haber güzel. Peki engelli olmasa, ya da medyaya yansımasa yine tutuklanacak mıydı o adamlar? Ben 29 yaşındayım, durduk yere gelip eşimin yanında bana saldırıp kaçsalar ve hastanelik olsam, benim için hem maddi hem vicdani adalet sağlanacak mı? Yoksa karakolda suçlu benmişim gibi muamele görüp, suçlular salındıktan sonra tehditler almaya ve taciz edilmeye devam mı edeceğim? Sizce ne olur böyle bir durumda?
Tüm 23 yorumu okumak için tıklayın