Bursa'da yüzde 92 engeli bulunan gaziye, ayaklarını uzattığı için dayak attılar

Kuzey Irak gazisi Ömür Karaman, Bursa'da gittiği kafede ayaklarını uzattığı için işletme sahipleri tarafından öldüresiye dayak yedi. Yüzde 92 engelli olan gazinin dudakları patladı, ayakları ezildi, gözü morardı.

14.08.2019 13:57
Bursa'da yüzde 92 engeli bulunan gaziye, ayaklarını uzattığı için dayak attılar

Bursa'da iddiaya göre ayaklarını uzattığı için kafe sahibi ve çalışanlarından öldüresiye dayak yiyen yüzde 92 engelli gazi, yaşananları anlattı.

Kuzey Irak'da teröristlerin konvoyuna uzaktan kumandalı bombalı saldırı düzenlemesi sonucu vücuduna 34 tane şarapnel parçası isabet eden ve 6 ay yoğun bakımda kaldıktan sonra gördüğü tedaviyle 2 yıl sonra yürümeye başlayan yüzde 92 engelli gazi Ömür Karaman, Ankara'dan Bursa'ya yeğenlerini görmeye geldi.

İŞLETME SAHİBİ AYAKLARINI UZATTIĞI İÇİN UYARDI

Gürsu'daki yeğenlerinin yanında 1 gece kalan gazi, ertesi gün deniz havası almak ve yüzmek için Gemlik ilçesi Kumsaz Sahiline gitti. Burada denizde biraz yüzdükten sonra gözüne çarpan en yakın kafeye dinlenmek için oturdu. Ayaklarını sandalyeye uzatan gaziyi, işletmenin sahibi ayaklarını indirmesi konusunda uyardı.

YÜZDE 92 ENGELLİ OLDUĞUNU SÖYLEYİP MÜSAADE İSTEDİ, DAYAK YEDİ

Yapılan uyarının ardından gazi olduğunu ve yüzde 92 engelli olduğunu söylemesine rağmen iş yerinde bulunan onlarca kişinin saldırısına uğradı. Gazi çok sayıda kişinin saldırısı sonucu vücudunun çeşitli yerlerine çok sayıda darbe aldı. Gözü moraran, dudağı patlayan, ayakları ezilen ve sırtına demir çubukla vurulan Karaman, ölümden döndü. Aldığı darbelerin ardından ambulansla Gemlik Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı.

İŞLETMENİN SÖZLEŞMESİ FESHEDİLDİ

Burada yapılan müdahalede gazinin dudağına dikiş atılırken, ezilen ve moraran bölgelerine tedavi uygulandı. Belediye, tarafından özel bir şahsa ihale usulüyle kiralanan işletmenin sözleşmesinin fesh edildiği öğrenilirken, saldırgan şahıslar ise yapılan şikayetin altından gözaltına alındı.

Saldırıya uğrayan gaziyi Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, misafir olduğu evde ziyaret ederek geçmiş olsun temennisinde bulundu.

Bursa'da yüzde 92 engeli bulunan gaziye, ayaklarını uzattığı için dayak attılar

3. Sayfa, Yaşam

Kaynak: İHA

YORUMLAR (69)
AKILSIZLAR: ben kumsazdan bir arkadaşınızım olayın aslı bu değil bu yukarıdaki arkadaş alkollü milletin karısına kızına sarıp sonrasında çalışanlara küfürler yağdırıyordu kalkması söylendi ana avrat küfür etti dayak yedi çünkü gönderilemiyor arsız bir şekilde ortalığa küfürler saçıyordu. gazidir tamam ama bu kadar densiz yalan olamaz. ayılmaya gitmiş ama uykusunu değil kafasını ayıltmaya kimse yemez koçum, hakim bile bu nasıl iş dedi :D komedisin
OSMAN KARTAL: bu tür olalar sürekli oluyor. kimsenin üzerinde 92 engelli yazmıyor. bu engeli kendisine sermaye edenler dense zaten ahlaksızdır, dayağı sakatlıktan değil ahlaksızlıktan yemiştir, . bu gurupta devlet memuruyum diye geçinen çakallar da var, mesela dolmuşa otobüse bedava binip birde çocuklu bayana yer vermeyen şerefsizler var. oda sırtındki elbiseyle adam olduk sananlar, bunlarda bayan da var. geçen günler dolmuşta rastladım beleş binen bayan memur bozuntusuna şöför başka yolcunun kalkıp onun oturmas
TEK YUREK: BELKIDE BACAKLARI AGRIYOR UZATMASI GEREKLI ADAM ZATEN NEREDEYSE%%SAKAT KALMIS NIYE DOVUYORSUNUZ CUNKU ORGUTTEN VEYA FETOCU OLDUKLARI ICIN DOVDULER BAHANE ARADILAR DEVLET GAZISINE SAHIP CIKMALI ONLAR GEZIP TOZARKEN BIZLER DOGUDA CARPISIP SAKAT KALDIKBSEHIT OLDUK VATANIMA HERZAMAN FEDAOLSUN CANIMIZ KANIMIZ YALNIZ VATANIMIZ MILLETIMIZ DEVLETIMIZDE SAHIP CIKMALI GQZISINE SEHIDINE NERDE BU MILLET NERDE BU DEVLET
KAZIM AGA DELLENDI: TC DEN GUNU GOSTERMESINI BU HAINLERIN YARGILANMASI GEREKIR O KIROLAR ICIN SAKAT KALDI GARDASIMIZ ADAMI HASTA ETMEYIN BIR LAZO CINNETI HERSI HALLEDER
URFALI: yüreye bilyorsun hava aliyorsun dolaşiyorsun adamin iş yerine gelip ayağni sandalyede uyarılara rağmen ayğni indirmiyon yoksa kimse gazi düşmani değildir
ATAKAN: Gazi olduğunu söyledikten sonra dayak mı yemiş? Bunu yapanlar terör sorgusundan geçmeli.
HARİCİ: muhtemelen belli bölgenin insanlarıdır işletenler. sempatizandır
ABİ: EVETTTTTT AFERİN
GERCEKCİ: Hemde ACIL.
GAZİLERİMİZE SAHİP ÇIKALIM: BU ŞEREFSİZ ŞEHİR TERÖRİSTLERİ HAKKINDA HEMEN YAKALANMA KARAR ÇIKARILIP TUTUKLANMALI VE 30 SENEDEN AZ OLMAMAK ŞARTIYLA CEZA ALSINLAR.
Tüm 69 yorumu okumak için tıklayın