Bursa Kent Konseyi, Türkçe Öğrenen Öğrencileri Ağırladı

Bursa'da yaşayan yabancı uyruklu vatandaşların kente uyum sağlamalarına destek olmayı amaçlayan Bursa Kent Konseyi, Bursa'da, Türkiye Türkçesi öğrenen yabancı öğrencileri ağırladı.

09.05.2011 13:30 | Son Güncelleme: 09.05.2011 13:30Bursa Kent Konseyi, Türkçe Öğrenen Öğrencileri Ağırladı
Bursa'da yaşayan yabancı uyruklu vatandaşların kente uyum sağlamalarına destek olmayı amaçlayan Bursa Kent Konseyi Yabancılar Çalışma Grubu, Bursa'da, Türkiye Türkçesi öğrenen yabancı öğrencileri ağırladı.

Bursa Kent Konseyi Yabancılar Çalışma Grubu tarafından organize edilen toplantıya, TÖMER Bursa Şubesi Türkçe Okutmanı Barış Gürakın, Basın Halkla İlişkiler Sorumlusu Mesut Ege Demirtaş ve 41 öğrenci katıldı. Aralarında Afganistan, Kırım, Makedonya, Kırgızistan ve Kazakistan'dan gelen öğrencilerin bulunduğu ziyarette konuşan Bursa Kent Konseyi Genel Sekreteri Enes Battal Keskin, Bursa Kent Konseyi'nin yapısı ve çalışma alanları hakkında bilgi verirken, öğrencilerin sorularını da cevaplandırdı. Bursa Kent Konseyi Yabancılar Çalışma Gurubu Temsilcisi Anya Mckee de grubun yaptığı çalışmalar hakkında bir sunum yaptı.

TÖMER Bursa Şubesi Basın Halkla İlişkiler Sorumlusu Mesut Ege Demirtaş ise TÖMER'in yılda 55 bin öğrenciye eğitim verdiğini anlattı. Şubelerinde 21 ülkeden yaklaşık 300'e yakın öğrencinin Türkçe öğrendiğini ifade eden Demirtaş, 4 farklı dilde eğitim verdiklerini, Bursa Kent Konseyi'ni öğrencilerine tanıtmak ve Yabancılar Çalışma Gurubu ile öğrenciler arasında iletişimi artırmak için gezi düzenlediklerini söyledi.

Eğitim, Güncel

Kaynak: CHA

23.02.2020 21:38:55