Büyükşehir Belediye Meclisi'ni Kadınlar Günü'nde Kadın Başkan Yönetti

Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi Mart ayı ilk toplantısı Belediye Başkan Vekili Melike Turhan’ın başkanlığında gerçekleştirildi.

Büyükşehir Belediye Meclisi'ni Kadınlar Günü'nde Kadın Başkan Yönetti
08.03.2017 16:46 | Son Güncelleme: 08.03.2017 16:46
Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi Mart ayı ilk toplantısı Belediye Başkan Vekili Melike Turhan'ın başkanlığında gerçekleştirildi.

Başkan Vekili Turhan toplantının açılışında yaptığı değerlendirmede, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nı vekaleten kendilerine devreden ve Belediye Meclisi'ni kadınların yönetmesini isteyen Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu'na kadınlar adına teşekkür etti.

Cumhuriyetle birlikte kadınlara verilen seçme ve seçilme hakkının sonrasında yaşanan gelişmelerle çok büyük bir eksikliği beraberinde getirdiğine dikkat çeken Belediye Başkan Vekili Turhan "Bugün özellikle altını çizmek istediğim bir başka husus ise Cumhuriyetle birlikte Türk kadınına seçme ve seçilme hakkı verilirken sonrasında yaşanan gelişmelerle birlikte bu hak yıllardır hepimizin utancı haline gelen bir eksikliği de beraberinde taşıdı. Seçilen kadının inancından ötürü ötekileştirilmesi nedeniyle bu hak eksik uygulandı. Başörtülü kadınlarımız seçti ancak seçilemedi. Bu gecikmiş hakkın verilmesinde başta Sayın Cumhurbaşkanımıza ve hükümetlerimize tüm kadınlar adına huzurlarınızda teşekkür etmek istiyorum Birbirimize ailemize, çevremize ve bütün insanlığa duyduğumuz sevginin hiç azalmaması dileğiyle, Dünyayı sevgi ile dolduran tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum" dedi.

Toplantıda söz alan AK Parti Grup Başkan Vekili Muhammed Said Gürsoy tüm kadınların gününü kutladığını ifade ederken, Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen ve Belediye Meclisi Başkan Vekili Seyfullah Kınalı ile birlikte tüm Trabzonlu kadınlar adına Belediye Başkan Vekili Melike Turhan ve Belediye Meclisi Üyesi Havva Gümüş'e çiçek takdim etti.

Toplantıda Belediye Meclisi Başkan Vekili Seyfullah Kınalı, Belediye Meclisi CHP Grup Başkan Vekili Buhran Cahit Erdem, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen ve Belediye Meclisi üyeleri İsmail Hakkı Küçükali ve Musa Öztürk Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle konuyla ilgili duygu ve düşüncelerini ifade ederken Büyükşehir Belediyesi Kadın-Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Başkanı Havva Gümüş Komisyonun çalışmaları ile ilgili olarak Meclisi bilgilendirdi. - TRABZON

Kaynak: İHA

Haberler››Yerel››Büyükşehir Belediye Meclisi'ni Kadınlar Günü'nde Kadın Başkan Yönetti - Haberler