Büyükşehir Belediyesi'nden Amatör Sporculara Malzeme Desteği

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Amatör Spor Kulüpleri'nin 2015-2016 Sezon Açılışı ve Malzeme Dağıtım Töreni'ne katıldı.

06.11.2015 17:03 | Son Güncelleme: 06.11.2015 17:03Büyükşehir Belediyesi'nden Amatör Sporculara Malzeme Desteği
Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Amatör Kulüpleri'nin 2015-2016 Sezon Açılışı ve Malzeme Dağıtım Töreni'ne katıldı. Gençlerin fiziksel ve manevi olarak eğitiminde büyük önem taşıyan amatör sporu çok önemsediklerini belirten Başkan Çelik, amatör spora her türlü desteği vermeye devam edeceklerini söyledi.

2015-2016 Amatör Spor Kulüpleri Sezon Açılışı ve Malzeme Dağıtım Töreni Sümer Stadı'nda yapıldı. Törene Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik'in yanı sıra AK Parti İl Başkanı Hüseyin Cahit Özden, Melikgazi Kaymakamı Erkaya Yırık, Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Yeşilhisar Belediye Başkanı Abdülkadir Akdeniz, Amatör Spor Kulüpleri Genel Başkanı Musa Soykarcı, Büyükşehir Belediyesi bürokratları, amatör spor yöneticileri ve sporcular katıldı.

Törende konuşan Kayseri Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Genel Başkanı Musa Soykarcı, 5 bine yaklaşan yönetici, sporcu, saha komiseri ve hakemiyle spor alanındaki en büyük sivil toplum kuruluşu olduklarını belirtti. Kayseri'de her yıl amatörde 3 bin futbol karşılaşmasının oynandığını ifade eden Soykarcı, amatör spora katkı veren 71 kulübe Büyükşehir Belediyesi tarafından malzeme desteği sağlandığını kaydetti. Geçen yıllardan çok daha güzel malzemelerin verildiğini ifade eden Soykarcı, Başkan Çelik'e desteklerinden dolayı spor camiası adına teşekkür ederek, "Sizler bize destek verdikçe bizler daha büyük şevkle gençlere hizmet edeceğiz." dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik de konuşmasında takım sporlarının profesyonel ve amatör olmak üzere iki şekilde yapıldığını vurgulayarak, profesyonel sporların bir şehrin marka değerini yükseltmesi ve sosyal faydası nedeniyle önemli olduğunu söyledi. Buna bağlı olarak amatör sporu da en az profesyonel spor kadar önemsediklerini belirten Başkan Çelik, şunları kaydetti: "Hatta asıl önemli olan tabana yayılmış amatör spordur. Bu nedenle amatör sporun öncelikli desteklenmesi lazım. Bizler kamu yönetiminde fiziki hizmetleri yaparken ölçülü oluyor, bütçeyi azaltmak için gayret ediyoruz. Ancak insana yatırım, gençlere yatırım söz konusu olursa limit koymadan kaynak aktarmaya çalışıyoruz. Gençlerimizin fiziksel ve manevi eğitimlerinde önemli bir yeri olan amatör sporu desteklemeye devam edeceğiz. Hepinize başarı ve çıkacağınız maçlarda galibiyetler diliyorum."

Konuşmaların ardından Başkan Mustafa Çelik amatör spora katkılarından dolayı Gazeteci Bekir Demirağ'a plaket verdi. Çelik daha sonra uluslararası müsabakalarda derece alan sporcuları ödüllendirdi. Törende geçen yıl amatör liglerde derece alana takımlara da kupaları verildi. Sümer Stadı'ndaki tören malzemelerin 71 kulübe dağıtımı ile sona erdi. Tüm amatör kulüplerin sporcuları ile takım takım bir araya gelen Başkan Mustafa Çelik, sporcularla fotoğraf çektirerek onlara yeni sezonda başarı temennisinde bulundu.

Mustafa Çelik, Hüseyin Cahit, Ak Parti, Kayseri, Yerel

Kaynak: CİHAN

28.01.2020 19:50:41