Büyükşehir Finali Ahmet Özhan İle Yaptı

Ramazanda vatandaşlara bir dizi eğlence programları düzenleyen Gaziantep Belediyesi, finali ünlü sanatçıyla yaptı.

14.08.2012 22:37 | Son Güncelleme: 15.08.2012 16:41Büyükşehir Finali Ahmet Özhan İle Yaptı
Önceki gece 100. Yıl Amfi Tiyatro'da gerçekleştirilen konserde birbirinden güzel tasavvuf, klasik müzikler ve ilahiler ile izleyicilere keyifli bir gece yaşatan Özhan, sık sık tribünlerden alkış aldı.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey, belediye olarak bu sene 9'sunu gerçekleştirdikleri "Geleneksel Ramazan Şenlikleri'nde Anadolu'nun unutulmaz güzel türkülerinin yanı sıra örf ve geleneklerini anlatan tiyatroları tecrübeli sanatçılar ve uzman tiyatrocularla Gazianteplilere izletmeye çalıştıklarını söyledi.

Başkan Güzelbey, konser ve türkülerin yanı sıra ilahi, fasıl, tasavvuf ile sıra gecesi ekiplerinin 100. Yıl Amfi Tiyatro ve Masal Park'ta Gazianteplilere unutulmaz Ramazan geceleri yaşattığını belirtti. Güzelbey, "Burada sahne alan tüm ekip birbirinden güzel Gaziantep ve Anadolu türküleri ile doyasıya bir gece geçiren Gaziantepliler, Karagöz–Hacivat, orta oyunu, tiyatro gibi değişik eğlence programlarını birlikte izletti.

İlahi grupları, tasavvuf müziği, sıra geceleri ve türküler ile renklenen şenliklerimiz artık bir bağımlılık haline geldi. İzleyici profili oluşmaya başladı. Örneğin Latif Doğan'ın izleyici kitlesi başka, Ahmet Özhan'ın izleyici kitlesi başka oldu. Ama buraya gelen tüm hemşerilerimiz sonunda evlerine mutlu gittiler, keyif alarak gittiler." değerlendirmesini yaptı.

9 yıldan beri Ramazan ayında vatandaşlarla "Geleneksel Ramazan Şenlikleri"nde buluştuklarını vurgulayan Güzelbey, "Bu sene dokuzuncusunu yaptığımız program bugün de son günü oldu. Yarın mübarek Kandil gecesi, onun için yarın yapmıyoruz, tamamladık. Bu etkinliklerin amacı şehrimizin sosyal ve kültürel hayatına katkı sağlamaktı. Biz Ramazan programlarını bir panayır şekline dönüştürmüyoruz. Davet ettiğimiz sanatçılarda Ramazan ruhuna uygun toplumun beklentilerine cevap verecek isimler. Mesela bu gün son gecemizde Ahmet Özhan bizimle oldu. İnşallah önümüzdeki sene 10'cu Ramazan şenliklerini kutlamayı Allah hepimize nasip etsin diyorum." diye konuştu.

TİYATRO EKİBİNE PLAKET VERDİ

24 gün boyunca şenliklerde Hacivat–Karagöz, orta oyun ve bir takım tiyatro oyunu ile küçük büyük izleyicileri güldüren tiyatro sanatçısı Sinan Bengier ve ekibine katkılarından dolayı birer plaket veren Güzelbey, emeği geçen herkese teşekkür etti.

Gaziantep'te olmaktan mutluluk duyduğunu ve 1978 yılından buyana Gaziantep'te tiyatro yaptığını açıklayan Bengier, ekip arkadaşları ile çok iyi bir zaman geçirdiklerini belirtti. Gaziantep'in sosyal ve kentsel anlamda çok değiştiğini, bu değişimin içinde Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nin katkılarının göz ardı edilmemesini belirten Sinan Bengier, kendilerine gösterilen ilgi ve alakadan memnun olduklarını kaydetti.

Program sonrası ünlü sanatçı Ahmet Özhan'ı katkısından dolayı bir plaket ve çiçek takdim eden Güzelbey, Özhan'ın programa ayrı bir hava kattığını belirtti. Geceye AK Parti Şehitkâmil İlçe Başkanı Hasan Coşkun, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Settar Çanlıoğlu, Cengiz Ağar, meclis üyesi Selami Yetkinşekerci ve çok sayıda vatandaşlar katıldı.
Sinan Bengier, Ahmet Özhan, Güncel

Kaynak: Bültenler

21.02.2020 01:12:26