Çağın Hastalığı Obezite

İl sağlık Müdürlüğü obezite birimince organize edilen kantin çalışanlarına yönelik bilgilendirme toplantısı yapıldı.

03.02.2012 18:45Çağın Hastalığı Obezite
Sağlık Bakanlığı yeterli-dengeli Beslenme ve hareketli hayat proğramı kapsamında İl sağlık Müdürlüğü obezite birimince organize edilen kantin çalışanlarına yönelik bilgilendirme toplantısı yapıldı. Açılış konuşmasını İl Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Gökhan GÖKŞEN'nin yaptığı ve Çevre Sağlığı Şube Müdürü Adem SOLMAZ'ın konuşmasıyla devam eden toplantıda;

Okul çağının çocukların fiziksel, bilişsel ve sosyal yönden büyüme ve gelişimlerinin hızlandığı, beslenme alışkanlıklarının geliştiği ve sağlıklı yaşamın temellerinin atıldığı bir dönem oldğunun vurgulandı.

Özellikle bu dönemde kazanılan sağlıklı beslenme alışkanlıklarının, ilerleyen yaşlarda ortaya çıkabilecek beslenme ile ilişkili hastalıkların (kalp-damar hastalıkları,diyabet,obezite vb.)önlenmesinde temel çözüm yolunun oluşumunda etkili olacağı anlatıldı.

250 kantin işletmecisi ve çalışanına yönelik yapılan eğitim programında, gıda güvenliği, gıda hijyeni, çocukluk çağı obezitesi ve bunu önlemede kantin çalışanlarının rolü konulu genel bilgiler verildi.

Sağlık Bakanlığı, Güncel

Kaynak: Bültenler

20.10.2019 01:33:40