40 milyon insanın yaşadığı eyalette koronavirüs sebebiyle sokağa çıkma yasağı getirildi

ABD'nin Kalifornia eyaletinde yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle eyalet genelinde evde kalma emri çıkarıldı, 40 milyon insanın sokağa çıkması yasakladı.

20.03.2020 05:58 | Son Güncelleme: 20.03.2020 09:52

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve tüm dünyada 10 bini aşkın insanın hayatını kaybetmesine sebep olan koronavirüs sebebiyle ABD'nin Kaliforniya eyaletinde sokağa çıkma yasağı getirildi.

Kalifornia Valisi Gavin Newsom, koronavirüs sebebiyle 40 milyon sakinini kapsayacak şekilde 'evde kalma emri' verdi. Vali Newsom, eyaletin sağlık sistemini çökertmekle tehdit eden koronavirüsün yayılmasını kontrol etmek için zaruri olmayan dolaşımın ikinci bir emre kadar kısıtlandığını belirterek, "Şimdi zor kararlar alma zamanı, gerçeği kabul etmek zorundayız" ifadelerini kullandı.

EVLERE SERVİS YAPACAK RESTORANLAR AÇIK KALACAK

Valinin emri çerçevesinde, insanlardan evlerinde kalmaları istenirken, tıbbi ve gıda gibi asli ihtiyaçların temini için ise evlerden çıkılabileceği kaydedildi. Eyaletteki restoran gibi iş yerlerinin ise evlere servis yapmak şartıyla açık kalabileceği belirtildi.

VİRÜSTEN EN FAZLA ETKİLENEN EYALETLERDEN

Kalifornia, 910 koronavirüs vakası ve 19 ölüm ile Washington ve New York'tan sonra ABD'de salgının en fazla etkilediği eyaletlerin başında geliyor. Son güncellemelere göre New York, en az 5 bin 298 Kovid-19 vakası ile ülkede başı çekerken, onu 1376 teyit edilmiş vaka ile Washington eyaleti izliyor.

40 milyon insanın yaşadığı eyalette koronavirüs sebebiyle sokağa çıkma yasağı getirildi

Kaynak: AA

Yorumlar (3)
GEÇ KALIYORSUNUZ: İstanbul da sokağa çıkma yasağı uygulanmazsa sonuç felaket olacak.
EMEKLI GAZETECI.: BASLANGICINDAN BU GÜNE GÜN SAKIZI // GÜNLÜK SAKIZI ÇİĞNİYORUM GENELDE FARANJIT DENILEN BOGAZ AGRISINDAN MUZDARIBIM ve O NEDENLE KULLANIYORUM. CORONA ya etkisi olduguna inaniyorum. AKTARLARDA BOLCA BULUNMAKTADIR. . 100 gr kadari 1-2 ay yetecek miktardadir. IDDIAMIN TIBBI Bir dayanagi yoktur. ECZANELERDEN AKTARLARDAN Bilgi edinilebilir. SAKIZ ÇİĞNENDİĞİNDE ACI Bır TAT SALAR BU ACISU Mıdeye fazdasağlar. . SIFA BULURSANIZ LÜTFEN PAYLASIN. . Birbirimize Bu Gün Dünden Daha Cok MUHTACIZ.
OHA: 40 milyon mu? nufus olarak neredeyse türkiyenin yarısı