Çaltepe ve Hatıplar'da Hayır Yemeği

Manisa’nın Saruhanlı ilçesine bağlı Çaltepe ve Hatıplar mahallelerinde Saruhanlı Belediyesinin desteğiyle düzenlenen geleneksel hayır yemekleri binlerce kişinin katılımıyla birlik ve beraberlik havasında gerçekleşti.

30.05.2016 11:08Çaltepe ve Hatıplar'da Hayır Yemeği
Manisa'nın Saruhanlı ilçesine bağlı Çaltepe ve Hatıplar mahallelerinde Saruhanlı Belediyesinin desteğiyle düzenlenen geleneksel hayır yemekleri binlerce kişinin katılımıyla birlik ve beraberlik havasında gerçekleşti.

Programa Saruhanlı Belediye Başkanı Dr. Hüseyin Yaralı, AK Parti 24. Dönem Manisa Milletvekili Dr. Muzaffer Yurttaş, AK Parti Saruhanlı İlçe Başkanı Ahmet Gökmen, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclisi Üyeleri ve çevre mahallelerden çok sayıda kişi katıldı.

Çaltepe'de Saruhanlı Belediyesi tarafından yaptırılan kapalı alanda düzenlenen hayır yemeğinde din görevlileri tarafından dualar okundu. Daha sonra davetlilere mahallenin yöresel yemeklerinden ikram edildi.

Başkan Yaralı, burada yaptığı konuşmada etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen başta Mahalle Muhtarı Muammer Kocabaş olmak üzere tüm vatandaşlara teşekkür ederek, "Saruhanlı ilçemize bağlı birçok mahallemizde her yıl geleneksel olarak hayır yemekleri düzenleniyor. Hayır yemekleri aynı zamanda bahar havası ortamında geçerek, birlik beraberlik ve kardeşlik duygularımızı kuvvetlendiriyor. Allah birlik ve beraberliğimizi daim etsin" dedi.

Belediye Başkanı Hüseyin Yaralı, Çaltepe'deki programın ardından Hatıplar Mahallesindeki hayır yemeğine de katıldı.

Mahalle meydanında düzenlenen hayır yemeğinde vatandaşlarla bir araya gelen Yaralı, Hatıplar'a yakında büyük hizmetler yapacaklarını söyledi. Başkan Yaralı, hayır yemeğinin düzenlenmesinde emeği geçen Mahalle Muhtarı Nazif Üstün olmak üzere tüm vatandaşlara teşekkür etti.

Başkan Yaralı, hayır yemeğinin hazırlanması ve bulaşık yıkamada görev alan kadınlara da ziyaret ederek teşekkür etti. - MANİSA

Hüseyin Yaralı, AK Parti, Çaltepe, Manisa, Yerel

Kaynak: İHA

17.10.2019 23:11:15