"Cam" 30 Nisan’da Bursa’da!

"Cam"; 30 Nisan, Cumartesi akşamı Bursa Tayyare Kültür Merkezi'nde sahnelenecek.

28.04.2011 14:15 | Son Güncelleme: 28.04.2011 14:15
İkiyüzlü ilişkilerin güldüren hikâyesini tiyatro sahnesine taşıyan, Levent Kazak'ın yazdığı, Laçin Ceylan'ın yönetmenliğini üstlendiği yeni tiyatro oyunu "Cam"; Bursalı tiyatro severlerin karşısında!

AYSA Prodüksiyon Tiyatrosu tarafından sahnelenen "Cam"; resim dersleri veren bir ressam, onun boşanmak üzere olduğu kocası, yakın arkadaşı ve iki öğrencisinin etrafında şekilleniyor. İnsanların kurduğu yakın ve özel ilişkilere yakından bakan, "Cam"; bu ilişkilerin sahteliğini ve kırılganlığını esprili anlatımıyla ortaya koyuyor. Başarılı bir kara mizah örneği sunan oyun; aynı şekilde başlayan bir hikayenin, anlık bir karar ve bir rüzgar esintisiyle nasıl iki ayrı yöne akabileceğini şaşırtıcı kurgusuyla gözler önüne seriyor.

"Cam"da; 9. Afife Tiyatro Ödülleri'nde "Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu" seçilen Dolunay Soysert, "Nefes-Vatan Sağolsun" filminin yüzbaşısı, "Vay Arkadaş – Manik, Tik, Dildo"nun "Dildo"su Mete Horozoğlu ile "Yaprak Dökümü" dizisindeki "Ferhunde" rolüyle tanınan Deniz Çakır'ın yanı sıra sevilen oyuncular Bülent Alkış ve 15. Adana Altın Koza Film Festivali "En İyi Kadın Oyuncu" ödüllü Selen Uçer rol alıyor. İki perdeden oluşan "Cam"ın yardımcı yönetmenliğini Zeynep Ocak üstlenirken, dekorlarını Barış Dinçel hazırladı.

Selen Uçer'e, 2011 Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri'nde "Yılın En Başarılı Müzikal/Komedi Yardımcı Kadın Oyuncusu" ödülünü getiren "Cam"; 30 Nisan 2011, Cumartesi akşamı saat 20:30'da Bursa Tayyare Kültür Merkezi'nde sahnelenecek. "Cam"ın Bursa oyununa ait biletler gişeden temin edilebilir.


Kaynak: Bültenler