"Cam", Mart Ayında 4 Ayrı Şehirde

İkiyüzlü İlişkilerin Güldüren Hikâyesi "Cam", Mart Ayında 4 Ayrı Şehirde!

28.02.2011 15:26 | Son Güncelleme: 28.02.2011 15:27

Levent Kazak'ın yazdığı, Laçin Ceylan'ın yönetmenliğini üstlendiği yeni tiyatro oyunu "Cam"; Mart ayı boyunca İzmir, İstanbul, Yalova ve Çanakkale'de tiyatro severlerle buluşacak. Dolunay Soysert, Mete Horozoğlu, Deniz Çakır, Bülent Alkış ve Selen Uçer'in rol aldığı "Cam"; ikiyüzlü ilişkilerin güldüren hikâyesini sahneye koyuyor.

"Cam"; 1-2 Mart'ta İzmir Sabancı Kültür Merkezi'nde, 6 Mart'ta Caddebostan Kültür Merkezi'nde, 7 Mart'ta Ataköy Yunus Emre Kültür Merkezi'nde, 13 Mart'ta Kozyatağı Kültür Merkezi'nde, 17 Mart'ta Profilo Kültür Merkezi'nde, 19 Mart'ta Yalova Kültür Merkezi'nde, 21 Mart'ta Maltepe Türkan Saylan Kültür Merkezi'nde, 24 Mart'ta Profilo Kültür Merkezi'nde, 25 Mart'ta Kadıköy Halk Eğitim Merkezi'nde, 27-28 Mart'ta İzmir Sabancı Kültür Merkezi'nde, 30 Mart'ta Çanakkale Süleyman Demirel Kültür Merkezi'nde, 31 Mart'ta ise Profilo Kültür Merkezi'nde sahnelenecek.

AYSA Prodüksiyon Tiyatrosu tarafından sahnelenen "Cam"; resim dersleri veren bir ressam, onun boşanmak üzere olduğu kocası, yakın arkadaşı ve iki öğrencisinin etrafında şekilleniyor. İnsanların kurduğu yakın ve özel ilişkilere yakından bakan "Cam"; bu ilişkilerin sahteliğini ve kırılganlığını esprili anlatımıyla ortaya koyuyor. Başarılı bir kara mizah örneği sunan oyun; aynı şekilde başlayan bir hikayenin, anlık bir karar ve bir rüzgar esintisiyle nasıl iki ayrı yöne akabileceğini şaşırtıcı kurgusuyla gözler önüne seriyor.

"Cam"da; 9. Afife Tiyatro Ödülleri'nde "Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu" seçilen Dolunay Soysert, "Nefes-Vatan Sağolsun" filminin yüzbaşısı, "Vay Arkadaş – Manik, Tik, Dildo"nun "Dildo"su Mete Horozoğlu ile "Yaprak Dökümü" dizisindeki "Ferhunde" rolüyle tanınan Deniz Çakır'ın yanı sıra sevilen oyuncular Bülent Alkış ve 15. Adana Altın Koza Film Festivali "En İyi Kadın Oyuncu" ödüllü Selen Uçer rol alıyor. İki perdeden oluşan "Cam"ın yardımcı yönetmenliğini Zeynep Ocak üstlenirken, dekorlarını Barış Dinçel hazırladı.

"Cam"ın tüm oyunlarına İstanbul için Biletix'ten, diğer şehirler için Biletken'den ve ayrıca oyunun sahneleneceği salonların gişelerinden temin edilebilir.

Bilet Fiyatı: Gişe Tam 40 TL Biletix Tam 45 TL

Öğrenci 30 TL Öğrenci 35 TL

Kaynak: Bültenler

Haberler››kultur-sanat››'Cam', Mart Ayında 4 Ayrı Şehirde - Haberler