"Cam" Yeniden İzmir'de

Zamanın Akışıyla Oynayan "Cam" 27-28 Mart'ta Yeniden İzmir'de!

21.03.2011 14:55 | Son Güncelleme: 21.03.2011 14:56

İkiyüzlü ilişkilerin güldüren hikâyesini tiyatro sahnesine taşıyan, Levent Kazak'ın yazdığı, Laçin Ceylan'ın yönetmenliğini üstlendiği yeni tiyatro oyunu "Cam"; üç oyunla yeniden İzmirli tiyatro severlerin karşısında! Dolunay Soysert, Mete Horozoğlu, Deniz Çakır, Bülent Alkış ve Selen Uçer'in rol aldığı "Cam"; 27-28 Mart 2011 tarihlerinde İzmir Sabancı Kültür Merkezi'nde sahnelenecek.

AYSA Prodüksiyon Tiyatrosu tarafından sahnelenen "Cam"; resim dersleri veren bir ressam, onun boşanmak üzere olduğu kocası, yakın arkadaşı ve iki öğrencisinin etrafında şekilleniyor. İnsanların kurduğu yakın ve özel ilişkilere yakından bakan, "Cam"; bu ilişkilerin sahteliğini ve kırılganlığını esprili anlatımıyla ortaya koyuyor. Başarılı bir kara mizah örneği sunan oyun; aynı şekilde başlayan bir hikayenin, anlık bir karar ve bir rüzgar esintisiyle nasıl iki ayrı yöne akabileceğini şaşırtıcı kurgusuyla gözler önüne seriyor.

"Cam"da; 9. Afife Tiyatro Ödülleri'nde "Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu" seçilen Dolunay Soysert, "Nefes-Vatan Sağolsun" filminin yüzbaşısı, "Vay Arkadaş – Manik, Tik, Dildo"nun "Dildo"su Mete Horozoğlu ile "Yaprak Dökümü" dizisindeki "Ferhunde" rolüyle tanınan Deniz Çakır'ın yanı sıra sevilen oyuncular Bülent Alkış ve 15. Adana Altın Koza Film Festivali "En İyi Kadın Oyuncu" ödüllü Selen Uçer rol alıyor. İki perdeden oluşan "Cam"ın yardımcı yönetmenliğini Zeynep Ocak üstlenirken, dekorlarını Barış Dinçel hazırladı.

Mart ayı başında İzmir'de sahnelenen "Cam"; 27 Mart Pazar günü saat 15:30 ve 20:30'da, 28 Mart Pazartesi akşamı ise saat 20:30'da İzmir Sabancı Kültür Merkezi'nde sahnelenecek. "Cam"ın İzmir oyunlarına ait biletler; biletken'den, Karşıyaka Pan Kitabevi'nden, Alsancak – Karşıyaka D&R'lardan ve oyunun sahneleneceği salonun gişesinden temin edilebilir.

Bilet Fiyatı: 30 - 40 TL

Kaynak: Bültenler

Haberler››kultur-sanat››'Cam' Yeniden İzmir'de - Haberler