Camideki Musluk Hırsızı Güvenlik Kamerasına Yakalandı

Deki Musluk Hırsızı Güvenlik Kamerasına Yakalandı

Camideki Musluk Hırsızı Güvenlik Kamerasına Yakalandı
14.06.2007 18:35 | Son Güncelleme: 14.06.2007 18:35

DEKİ MUSLUK HIRSIZI GÜVENLİK KAMERASINA YAKALANDI

- ADANA'DAKİ BİR CAMİDEN AYNI GÜN İKİ KEZ MUSLUK ÇALAN HIRSIZ GÜVENLİK KAMERASI TARAFINDAN GÖRÜNTÜLENDİ

(FOTOĞRAFLI)

DURAN FİDAN

ADANA(İHA)- Adana'da bir camiden 18 adet musluk çalan hırsız güvenlik kamerasına yakalandı.

Adana'nın merkez Yüreğir ilçesi Sinanpaşa Mahallesi'ndeki Fet Ahmet Gülşen Camisi'ndeki musluk hırsızlığı, caminin güvenlik kamerası tarafından saniye saniye görüntülendi.

İmam Tarık Karadağ, ikindi namazı için camiye geldiklerinde olayın fark edilmesi üzerine güvenlik kamerasında yaptıkları incelemede hırsızın tespit edildiğini söyledi.

Güvenlik kamerasına yansıyan hırsızın birkaç haftadır "kimsesizim" diyerek cami avlusunda yatıp kalkan "Bahri" adındaki çocuk olduğunu söyleyen Karadağ, "Tanıdığımız biri olduğu için şüphelenmedik. Bugün sabah da 5 adet musluk çalınmıştı. Önemsemedik. Öğle namazından sonra camiyi kilitleyip gittik. İkindi namazı için geldiğimizde bu kez tüm muslukların çalındığını fark ettik. Kamerayı inceleyince de hırsızın Bahri olduğunu gördük. Durumu polise intikal ettirdik. Hırsızlığın böyle kutsal yerlere kadar

girmesi çok acı. Toplum, gençlik yozlaşıyor. Camide güvenlik kamerası bulunması bile hoş değil. Ama bekçimiz olmadığı için mecbur kaldık. Çünkü geçen sene de kapıyı girip içerideki telefon ve VCD'yi almışlardı" dedi.

Bu arada, hayırseverlerin satın aldığı musluklar tekrar takıldı.

(DF-AB-ÖK-Y)

Kaynak: İHA

Etiketler: , Haber
Haberler››Yerel››Camideki Musluk Hırsızı Güvenlik Kamerasına Yakalandı - Haberler