Can Bonomo Bakü "Crystal Hall"De İkinci Provasını Tamamladı

Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de 57'ncisi düzenlenecek Eurovision Şarkı Yarışması'nda "Love Me Back" şarkısıyla Türkiye'yi temsil edecek Can Bonomo, Crystal Hall'deki ikinci ve son kostümsüz provasını tamamladı.

19.05.2012 15:32 | Son Güncelleme: 19.05.2012 15:32Can Bonomo Bakü
'ın başkenti 'de 57'ncisi düzenlenecek Eurovision Şarkı Yarışması'nda "Love Me Back" şarkısıyla 'yi temsil edecek Can Bonomo, Crystal Hall'deki ikinci ve son kostümsüz provasını tamamladı.

Provanın ardından bir basın toplantısı düzenleyen Bonomo, uluslararası basına açıklamalarda bulundu. Bonomo bir soru üzerine, Azeri Türkçesi ile Türkiye Türkçesi'nin birbirine çok yakın diller olduğunu söyleyerek, "Fakat tamamen aynı değil. Amerikan aksanı ile İngiliz aksanı gibi. Ama tam olarak değil. Biraz farklı kelimeler var ancak birbirimizi anlıyoruz" dedi.

Yahudi kimliğinin Türkiye'nin bugünkü ortamında dini yaşantısını etkileyip etkilemediği sorulan Bonomo, "Yaşantımı herhangi bir şekilde asla etkilemedi. Bu, böyle uluslararası bir şarkı yarışmasında cevaplanması zor bir soru. Ben bir Türk sanatçısıyım. Türkiye'yi temsil etmek üzere buradayım. Kendi bayrağımı, Türk bayrağını gururla taşıyacağım" cevabını verdi.

Dövmelerinin ne manaya geldiğini soran bir gazeteciye, "Birkaç saatiniz varsa anlatayım" karşılığını veren Bonomo daha sonra, "Bana şans getirmesi için sol kolumda annemin dövmesi var, annem şu artık aramızda değil. Fakat o şu an nerede ise, oradan beni görüyor. Elimdeki dövme ise, çok eski dönemde pagan müzisyenlerin sembolü. Müzik tanrılarına yaklaşmak için enstrümanlarının üzerine üç şerit kazırlarmış. Bu manada dövme işe yarıyor mu diye sorarsanız bilmiyorum ama yine de güzel görünüyor. Bir de

Coldplay'dan Chris Martin var. Kendisinin büyük hayranlarındanım, onun da dövmesi elimde. Daha birçok dövmem var, bunları daha sonra konuşabiliriz" açıklamasında bulundu.

Şarkısının temasıyla ilgili olarak "Bir denizci olsaydın en çok nereye gitmek isterdin?" sorusuna ise Bonomo, "Amerika'ya gitmek isterdim. Çünkü oraya okyanusu geçerek gidiyorsunuz" cevabını verdi.

Sıradışı bir tarz, farklı bir

müzik ve temayla sahne almalarının kendisini favori hale getirip getirmeyeceği sorusunu ise Bonomo, "Bu farklılığın işe yarayıp yaramayacağını göreceğiz" şeklinde cevapladı.

Bonomo, Azerbaycan'ın Başkenti Bakü'de 21 Mayıs tarihinde kostümlü sahne provalarının yapılacağı Bakü Crystal Hall'da yarı final ve final gecelerine hazırlanacak.

Bonomo, Eurovision'un 24 Mayıs'taki ikinci yarı finalinde, 13.sırada yarışacak. - BAKÜ

Can Bonomo, Azerbaycan, Türkiye, Bakü, Dünya

Kaynak: İHA

21.01.2020 10:50:33