21.03.2017 01:50

Çanakkale Şehitleri İçin Pedal Çevirdi

Çanakkale şehitleri için pedal çevirdi Giresun'da bir bisikletçi Çanakkale şehitleri için bisikletiyle 2 il 5 ilçe gezdiGİRESUN - Giresun'un Görele ilçesinde 'Görele Bisiklet Kulübü' kurucusu Serkan Namazcı, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 102.

Çanakkale şehitleri için pedal çevirdi
Giresun'da bir bisikletçi Çanakkale şehitleri için bisikletiyle 2 il 5 ilçe gezdi

GİRESUN - Giresun'un Görele ilçesinde 'Görele Bisiklet Kulübü' kurucusu Serkan Namazcı, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 102. Yıldönümü nedeniyle şehitleri anmak için bisiklet turu düzenledi. Görele İlçesinden şehirle arası otobüsle Erzurum'un Aşkale ilçesine giden Namazcı, Turunu Aşkale ilçesinden başlayarak Bayburt Gümüşhane ili ile Torul, Kürtün, Özkürtün, Doğankent ve Tirebolu ilçeleri olmak üzere iki İl ve beş ilçe geçerek turunu Giresun'un Görele ilçesinde tamamladı.
Düzenlenen turla ilgili konuşan Namazcı, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 102. Yıldönümü nedeniyle dikkat çekmek istediğini söyledi.
Namazcı, " Başta Çanakkale şehitleri olmak üzere tüm şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum. 1. Dünya Savaşı'nda "Kop Savunması" Bayburt'ta 1946 yıllarında Kop dağında gerçekleşen ve tarihe "Büyük Kop Savunması "olarak geçen savaşında hayatlarını kaybeden 9 bin şehidimizin huzurunda saygıyla eğiliyorum. Önümüzdeki günlerde inşallah gençlerimizle birlikte sağlıklı bir yaşam için Görele'den Türkiye'nin çeşitli illerinde bisikletli tura başlayacağız" dedi.
Kaynak: İHA
Çanakkale, Giresun, Aşkale, Görele, Genel