Çankaya Belediyesi, Bülent Ecevit'in İsmini Oran'da Yaşatacak

Çankaya Belediyesi, Bülent Ecevit'in 40 yıl boyunca oturduğu Oran Mahallesi'nde Bülent Ecevit Parkı'nı törenle açtı.

Çankaya Belediyesi, Bülent Ecevit'in İsmini Oran'da Yaşatacak
17.11.2016 17:10 | Son Güncelleme: 17.11.2016 17:10
Çankaya Belediyesi, Bülent Ecevit'in 40 yıl boyunca oturduğu Oran Mahallesi'nde Bülent Ecevit Parkı'nı törenle açtı. Törende konuşan Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdeleni, 'Bülent Ecevit adına bir park açıyor olmak, onun adının sonsuza kadar yaşayacağı bir eseri açıyor olmak benim için gerçekten çok büyük bir onur' dedi.

Çankaya Belediyesi'nin düzenlediği açılış törenine, Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen'in yanı sıra Bülent Ecevit'in eşi Rahşan Ecevit, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ankara İl Başkanı Adnan Keskin, CHP ilçe başkanları, muhtarlar ve Oran Mahallesi sakinleri katılımda bulundu.

'HALKÇILIĞI, MİLLİYETÇİLİĞİ HAYATA GEÇİRMİŞ LİDERİMİZİN ADI'

Bülent Ecevit'in siyasi hayatına değinen Taşdelen, 'Bülent Ecevit bizim düşünce hayatımızı oluşturan, sosyal demokrasiyi, demokratik sol harekete anlamını kazındıran ve Türk siyasi hayatında bu anlamda damgasını vurmuş bir liderin adıdır. Aynı zamanda sözde değil eylemde halkçılığı, milliyetçiliği hayata geçirmiş liderimizin adıdır. İşçi sınıfına çalışma bakanı iken sendikal hakları, grev haklarını, toplu iş sözleşmesi haklarını veren liderin adıdır' dedi.

'12 EYLÜLDE DİRENEN BU UĞURDA HAPİS YATAN LİDERİN ADIDIR' Bülent Ecevit'in 12 Eylül'de yaşanan darbeye karşı direndiğini ve hapis yattığını dile getiren Taşdelen, 'Rahmetli Ecevit 12 Eylül'e karşı tıpkı 12 Mart askeri muhtırasına nasıl o devrimci yüreği ile direndiyse, ona teslim olmadıysa 12 Eylül'e de direnen, bu uğurda hapis yatan liderin adıdır. Onun için Bülent Ecevit'in adını Çankaya'da bir parkımızda yaşatıyor olmak bizin için onurdur, çok büyük bir şereftir' dedi. Konuşmaların ardından Rahşan Ecevit, kurdele keserek parkın açılışını yaptı. Daha sonra parkın içinde bulunan Bülent Ecevit Anıtı'nın önüne gelen Rahşan Ecevit ve Alper Taşdelen, Ecevit ile özdeşleşen beyaz güvercin uçurdu. - Ankara

Kaynak: DHA

Haberler››Güncel››Çankaya Belediyesi, Bülent Ecevit'in İsmini Oran'da Yaşatacak - Haberler