Canlı Hayvan Borsası Hazırlıkları Tamamlandı

Antalya Ticaret Borsası (ATB) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, canlı hayvan borsasıyla ilgili şirket kurma ve alan projelendirme faaliyetlerini tamamladıklarını belirterek, "Önümüzdeki dönemde hayata geçirilecek ilk proje olarak hazır hale getirdik.

28.03.2018 13:13Canlı Hayvan Borsası Hazırlıkları Tamamlandı
Antalya Ticaret Borsası (ATB) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, canlı hayvan borsasıyla ilgili şirket kurma ve alan projelendirme faaliyetlerini tamamladıklarını belirterek, "Önümüzdeki dönemde hayata geçirilecek ilk proje olarak hazır hale getirdik." dedi.

ATB Meclisi, mart ayı olağan toplantısı, Hüseyin Cahit Kayan başkanlığında yapıldı.

Kayan, 2 Nisan'da yapılacak borsa seçimlerinde meclis başkanlığına yeniden aday olmayacağını belirterek, meclis üyelerine veda etti.

ATB Yönetim Kurulu Başkanı Çandır da mecliste yaptığı konuşmada, geçici vergi mevzuatının kaldırılmasıyla tarımda gerçekçi veri derleme konularındaki öneri ve taleplerin takipçisi olacaklarını söyledi.

Borsanın hedefleri doğrultusunda proje ve faaliyetler yürüttüklerini aktaran Çandır, bu yıl 9'uncusunu düzenleyecekleri ve uluslararası alana taşımaya çalıştıkları YÖREX ile Antalya'nın yeni bir marka kazandığını söyledi.

Çandır, hayata geçirdikleri projeler kapsamında Antalya kent merkezinin en büyük yeşil alanı Zeytinpark'ı projelendirerek hizmete sunduklarını dile getirdi.

Canlı hayvan borsası kurulacak

Bölgenin canlı hayvan ve et ticaretine katkı sağlayacak canlı hayvan borsası konusunda da Antalya Büyükşehir Belediyesi ile ortak çalıştıklarını anlatan Çandır, şunları kaydetti:

"Canlı hayvan borsasıyla ilgili şirket kurma ve alan projelendirme faaliyetlerini tamamladık. Önümüzdeki dönemde hayata geçirilecek ilk proje olarak hazır hale getirdik. Göreve geldikleri ilk günden itibaren birlikte hareket etmenin gücüne inandık. Bu konuda hassasiyet gösteren üyelerimize, Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu'na Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu'na, dönemimiz boyunca birlikte görev yaptığımız, milletvekillerimize, valilerimize, belediye başkanlarımıza, kurum ve kuruluşlarımızın yöneticilerine, Antalya başta olmaz üzere oda ve borsalarımızın yönetim kurulları ve başkanlarına, meslek ve sivil toplum kuruluşlarımıza teşekkür ediyorum."

Çandır, tüm üyelere 2 Nisan'da yapılacak seçimlere katılmaları çağrısı da yaptı.

Hüseyin Cahit, Ali Çandır, Ekonomi

Kaynak: AA

24.10.2019 04:33:15