CZN Burak'ın rüşvet operasyonunda tutuklanan annesi tahliye edildi

İstanbul Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi'nde rüşvet aldığı iddiasıyla tutuklanan CZN Burak'ın annesi Didem B. tahliye edildi.

27.02.2020 21:45 | Son Güncelleme: 27.02.2020 22:17

Çapa Tıp Fakültesi'nde rüşvet aldıkları iddiasıyla tutuklanan, aralarında CZN Burak'ın annesi Didem B.'nin de bulunduğu 3 şüpheli hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Memur Suçları Soruşturma Bürosunun yürüttüğü soruşturma tamamlandı.

MAHKEME TAHLİYE SEBEBİNİ AÇIKLADI

Soruşturma sonucunda "İcbar suretiyle irtikap" suçundan ağır ceza mahkemesinde dava açılan sanıklardan CZN Burak'ın annesi Didem B. bugün tahliye edildi. Mahkeme tahliye gerekçesinde, sanık Didem B.'nin yüklenen suçun niteliğinin değişme olasılığı bulunduğundan tahliyesine karar verildiği belirtildi.

ADLİ KONTROL HÜKÜMLERİ UYGULANACAK

Mahkemece verilen tahliye kararında, Didem B.'nin evine en yakın karakola imza ve yurt dışına çıkış yasağı şeklinde adli kontrol hükümlerinin uygulanmasına karar verildiği belirtildi.

Mahkeme, diğer sanıklar Didem B.'nin eşi olan Prof. Dr. Mazhar Alp B. ve Yasin Ş.'nin ise somut kanıtların varlığı, atılı suçun niteliği, dosya kapsamı dikkate alınarak tutukluluk halinin devamına hükmetti.

NE OLMUŞTU?

İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi'nde 2019 ve 2020 yılları içerisinde 9 hasta yakınından ameliyat tarihlerini öne çekmek vaadiyle toplam 40 bin 200 lira rüşvet alındığını belirleyen Fatih İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin çalışması sonucunda 8 Şubat tarihinde operasyon düzenlenmişti. Operasyon kapsamında rüşvet alan kişilere aracılık ettiği belirlenen aralarında sosyal medya fenomeni CZN Burak'ın annesi Didem B., eşi Prof. Dr. Mazhar Alp B. ve Yasin Ş. gözaltına alınarak tutuklanmıştı.

CZN Burak'ın rüşvet operasyonunda tutuklanan annesi tahliye edildi

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Çapa Tıp Fakültesi, İstanbul, Magazin

Kaynak: DHA


HABER YORUMLARI (17)
COSMOS:zaten şunu unutmayın bir yerlere gelen insanlar kesin arka planında gayri meşru vardır asla inanmayın devletin koskoca memuru aç işçisi fabrikada aç asgari ücretlisi aç neden çalışan daha iyi şartlarda değilken hayatta bir ünvanı statüsü olmayan insanlar parayla oynuyor devlet memurundan daha zengin bir insan olamaz çünkü ismi üzerinde devlet
ANTİTS:haramsız olmuyor değil mi?
CENGİZ:ULAN BU NEBİCİM DÜNYA DÜRÜS OLUN ÖLUM VAR
CZN:Keşke annene bana da destek çıksaydın da bunlara gerek kalmasaydı
ULUBATLI:BUNLAR DA KİM ÖNEMLİ BİRİLERİYMİŞ GİBİ HABER YAPILMIŞ
MÜŞÜR:türkiyenin sağlık sorunu yok. . sağlıkta çalışan sorunu çok. . devlet hastanelerinde olan bitene şeytanın aklı ermez. . ne bakanı ne başhekimleri kimse bunu çözemez. ortalıkta öylesine dolaşıp, atmden maaş alıp yan gelip yatan binlerce sözde sağlık çalışanı var. . rüşvet , kayırmacılık, devlet malını içleme kırla gidiyor. . konya meram araştırma hastanesinde 21 çalışan sahte rapordan milyonlar vurdu, , sonuç. . hepsi serbest ve işlerine döndü. . herşey güzel olacak. .
DUYMALI DEĞİL GÖRMELİYİZ ARAŞTIRMALIYIZ:Elma veren ağaç taşlanır adam devlete yakın olduğu için hep karalama haberleri İstiyorlar ki devleti kötülesin destek vermesin
LEDA:Paran varsa tabi ki serbest kalırsınn. .
HACI:Niye bıraktıkları belli cnz kime yalakalik yaptığı belli sıkıysa sérbest bırakmasınlar
UCUBE:Kim bilir kaç para ile kurtarmıştır annesini. ;)) Gözünü sevdiğim para her insana diz çökeltir.
Tüm 17 yorumu okumak için tıklayın
28.02.2020 19:25:48