Çayınızı Kahvenizi Bu Robot Getirecek

WowWee geri döndü ve CES'te Bluetooth ile kontrol edilen, iki tekerleğiyle dengesini sağlayan ufak da bir robot ahbabını da tanıttı.

18.04.2014 11:37 | Son Güncelleme: 18.04.2014 11:37Çayınızı Kahvenizi Bu Robot Getirecek

Kutusunda, MiP'nin nesneleri taşımasında yardımcı olacak takılabilir bir de tepsi yer alıyor. Robot, tepsiyi aşağı yukarı dengelenmesini sağlayarak ve hatta başka bir MiP ağırlığında cisimleri düşürmeden taşıyabiliyor.

ROBOT BİR OYUNCAĞA GÖRE AŞIRI HAVALI

Segway misali denge sağlama konusuna gelecek olursak, Kaliforniya Üniversitesi, San Diego'daki Coordinated Robotics Lab'in ortaklığıyla geliştiren bir teknoloji kullanılarak yapıldı. WowWee, bu iki ekibin birlikte çalışacağı birçok sayıda projenin iki olduğunu ve daha fazlasının bu sene geleceğini söyledi.Kullanım sırasında, MiP biraz fazla coşkulu olup yüzünün yeri bulduğu çok oluyor. WowWee, bunun o an zeminde çok fazla Bluetooth sinyali olmasından kaynaklandığını söylüyor ama robot bir oyuncağa göre aşırı havalı olduğunu inkar etmek mümkün değil, özellikle de onun önünde hareket ettiğinizde sizi takip edebiliyor olması.

2014 MAYIS AYINDA HAZIR HALE GELECEK

WowWee'nin uygulaması henüz başlangıç aşamalarında. Şirket gösteride sunabileceği bir şey olması istediğini, final versiyonun Mayıs 2014 gibi hazır olacağını söyledi. Final versiyonunda yer alacak özelliklerden biri de, robotların kafalarındaki kızıl ötesi ateşleyicileri diğerlerine karşı silah olarak kullanıp MiP Savaşları yapılabilecek olması. MiP, yılın ikinci çeyreğinde Bes Buy'da 99.99$ üzerinden satışa sunulacak.


Kaliforniya Üniversitesi, San Diego, Teknoloji

Kaynak: Haberler.Com

11.12.2019 06:17:36