Çayyolu'na Poliklinik

Yenimahalle Belediyesi ve Gazi Üniversitesi'nin İş Birliğiyle Çayyolu'na Tam Donanımlı Poliklinik İnşa Edilecek.

Çayyolu'na Poliklinik
05.07.2009 01:46 | Son Güncelleme: 05.07.2009 01:46

Yenimahalle Belediyesi ve Gazi Üniversitesi’nin iş birliğiyle Çayyolu’na tam donanımlı poliklinik inşa edilecek.

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, göreve geldiği dönemden itibaren, bölgenin sorunlarını çözmeye yönelik kapsamlı bir çalışma yaptıklarını söyledi.

Bu çerçevede, Çayyolu ve Yaşamkent bölgesinde bir hastane eksikliği yaşandığını gözlemlediklerini ve vatandaştan da bu doğrultuda talepler aldıklarını ifade eden Yaşar, şöyle devam etti:

"Bölgenin en büyük sorunu olan sağlık gereksinimi gideriyoruz. Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi ile işbirliği yaparak, tam donanımlı bir poliklinik yapılmasını sağlayacağız. Yaşamkent ile Konutkent arasındaki 2 bin 700 metrekarelik çok değerli bir arsayı poliklinik hizmeti için üniversiteye verdik ve protokol imzaladık."

Bir yılda bitecek

Bir yıl içinde polikliniğin tamamlanmasını beklediklerini bildiren Yaşar, böylece semt sakinlerinin kilometrelerce uzaktaki sağlık kuruluşlarına gitmelerinin önleneceğini söyledi.

Polikliniğin hizmet kapasitesinin yüksek olacağına dikkati çeken Yaşar, vatandaşlara sağlık anlamında önemli bir katkı sağlanacağını kaydetti.

Yaşar, 2010 yılında aile hekimliği uygulamasına geçileceğini anımsatarak, Yenimahalle Belediyesi sınırları içinde dokuz ayrı yerde daha poliklinik açılacağını ifade etti.

Batıkent Hastanesi sonhabarda açılıyor

BATIKENT’te geçen yıl yapımına başlanan Batıkent Hastanesi’nin ise sonbaharda hizmete açılmasının planlandığını belirten Yaşar, "Batıkent’teki hastaneye de belediye tarafından yer tahsisi yapılmış ve her türlü çalışma Sağlık Bakanlığınca sürdürülmektedir. Belediyenin başka bir katkısı yoktur" dedi.

200 yataklı olarak ilk etapta hizmet verecek tam teşekküllü Sağlık Bakanlığı Batıkent Devlet Hastanesinin sonbaharda açılmasının planlandığını bildiren Yaşar, 60 bin 627 metrekarelik alan üzerine kurulan Batıkent Devlet Hastanesinin, Ankara’nın önemli ulaşım akslarından İstanbul Devlet Karayolu ile Ayaş-Sincan Karayolu kavşağının kuzeyinde yer aldığını sözlerine ekledi.

Kaynak: DHA

Etiketler: , Haber
Haberler››Güncel››Çayyolu'na Poliklinik - Haberler