Çektiği Videolardan Dolayı Hakkında Soruşturma Başlatılan Enes Batur'un 2'nci Filminin Çekimleri İptal Edildi

Yapımcı firma, hakkında 'halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme', 'kişilerin huzur ve sükununu bozma' suçlarından soruşturma başlatılan YouTuber Enes Batur'un ikinci filminin çekimlerini iptal etti.

04.12.2018 08:25 | Son Güncelleme: 04.12.2018 08:30

Youtuber Enes Batur, 20 Ekim günü kanalında yayınladığı videoda defalarca küfür ettiği amcasını aşağıladı. Daha sonra gelen tepkiler üzerine açıklama yaparak özür dilemişti. Ancak Batur'un videosu için Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi'ne (CİMER) şikayet yağdı. Hakkında bir çok suçtan soruşturma başlatılan Enes Batur'un ikinci filminin çekimleri de iptal edildi.

FİLMİNİN ÇEKİMLERİ İPTAL EDİLDİ

Habertürk'ten Mehmet Çalışkan'ın haberine göre, söz konusu soruşturma nedeniyle yapımcı firma 'Enes Batur ile Hayal mi Gerçek mi'nin ikincisinin çekilmesini gündemlerinden çıkararak çekim hazırlıklarını durdurup projeyi iptal etti.

Çektiği Videolardan Dolayı Hakkında Soruşturma Başlatılan Enes Batur'un 2'inci Filminin Çekimleri İptal Edildi

İLK FİLMDEN 17 MİLYON HASILAT YAPMIŞTI

19 Ocak'ta gösterime giren 'Enes Batur ile Hayal mi Gerçek mi', 12 haftada 1 milyon 483 bin 848 kişi tarafından izlenmişti. Filmin hasılatı ise 17 milyon 463 bin 423 TL olarak gerçekleşmişti.

Çektiği Videolardan Dolayı Hakkında Soruşturma Başlatılan Enes Batur'un 2'inci Filminin Çekimleri İptal Edildi

HAKKINDA SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı, Enes Batur hakkında 'Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme', 'Kişilerin huzur ve sükununu bozma' ve 'Sesli yazılı veya görüntülü bir ileti ile hakaret' suçlarından soruşturma başlattı.

Çektiği Videolardan Dolayı Hakkında Soruşturma Başlatılan Enes Batur’un 2’nci Filminin Çekimleri İptal Edildi

Kaynak: Diğer

Yorumlar (22)
HAKLI: Enes Batur instagramından açıklamasına bakın çekimlerine başlıyormuş Allah''ın cahilleri siz neler yaptınız da ülkeye bir katkınız oldu hiç yoktan adamlar dolar girdisi sağlıyorlar yoksa ekonominiz çöp ! O
BÖYLE BİR NESİL YETİŞİYOR İŞTE: Allah''ın cahili onun kazandığı para Türkiye''de ürün satan firmaların reklam parasının komisyonu. Aksine bir kısmı ABD''ye gidiyor.
0 2
MÜHENDİS: oh canıma değsin beter olsunlar şerefsizler bune lan böyle al eline kamerayı özürlü özürlü hareket yapıp oturduğun yerden para kazan e öbür insanlar afedersiniz sabahatan akşama kadar eşşek kadar çalışşsınlar iyi olmuş şimdi otursun para nasıl kazanılıyor öğrensin
Haberler››Magazin››Çektiği Videolardan Dolayı Hakkında Soruşturma Başlatılan Enes Batur'un 2'nci Filminin Çekimleri İptal Edildi - Magazin