Celal Şengör, Neymar'ın transferi için 222 milyon euro verilmesini sert sözlerle eleştirdi

Prof. Dr. Celal Şengör, Teke Tek programında, bir futbolcu için 222 milyon euro verilmesini eleştirdi. Fatih Altaylı, "Eğlence sektörü" yanıtını verince Şengör, "Dangalaklık sektörü bana sorarsan" dedi.

08.04.2020 23:24 | Son Güncelleme: 08.04.2020 23:28

Habertürk TV'de Fatih Altaylı'nın sunduğu Teke Tek programına Prof. Dr. Celal Şengör ve Prof. Dr. İlber Ortaylı konuk oldu. Koronavirüs salgınının konuşulduğu programda Celal Şengör, futbol sektörüyle ilgili bir yorumda bulundu.

Şengör, "Geçenlerde bir futbolcuya 222 milyon euro ödendiğini öğrendim. Yahu 222 milyon euro bir futbolcuya ödenir mi ya? Marifeti sadece topa vurmak olan bir adam için 222 milyon euro... Sen o parayı bilime harcasan neler yapılır." dedi. Bu yorum sonrası söze giren moderatör Fatih Altaylı, "Eğlence sektörü" dedi. Şengör ise Altaylı'nın sözüne, "Dangalaklık sektörü bana sorarsan" yanıtını verdi.

ORTAYLI'DAN CEVAP: HAYIR O ÖYLE DEĞİL

İlber Ortaylı da Şengör'ün "Dangalaklık sektörü" açıklamasının ardından "Hayır o öyle değil. Bu da bir başarı. Bu da bir şey" dedi. Bu anlar sosyal medyada çok konuşuldu.

Bilindiği üzere Neymar, 2017 yazında Barcelona'dan PSG'ye 222 milyon euroya transfer olmuştu.

Celal Şengör, Neymar’ın transferi için 222 milyon euro verilmesini sert sözlerle eleştirdi
Yorumlar (18)
KARADENİZ: AYNEN HOCA HAKLI
REF: Hergün hacı hoca fışfışlarını yok abdesti şu bozar orucu şu bozar gusul nasıl alınır diye bıktırdılarrdı Allahım Sana ükürler olsun Koronna virüsü sayesinde Bilim Adamlarını 2 aydır izliyoruz Fkkat bu seferde şöyle bir sorun oldu maske takmalımı takmamalımnı 2 aydır bunu konuşuyoz nasıl bir ülkedeyiz.
HAMZA: insanlar dünyaya eğlenmeye geldi rahat bırakın hocam.
Haberler››Spor››Celal Şengör, Neymar'ın transferi için 222 milyon euro verilmesini sert sözlerle eleştirdi - Spor