Çelikhan'da Kutlu Doğum Haftası Kutlaması

Adıyaman’ın, Çelikhan ilçesinde Peygamberimiz, din ve samimiyet temalı kutlu doğum haftası çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Çelikhan'da Kutlu Doğum Haftası Kutlaması
18.04.2014 14:34 | Son Güncelleme: 18.04.2014 14:34
Adıyaman'ın, Çelikhan ilçesinde Peygamberimiz, din ve samimiyet temalı kutlu doğum haftası çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Çelikhan İlçe Müftülüğü tarafından düzenlenen 2014 Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında öğrenciler arası güzel Kur'an okuma yarışması, köylerde ve merkezde kadınlara yönelik vaaz ve irşat programı düzenlendi. Düzenlenen programda "Hz. Peygamber, Din ve Samimiyet" konuları anlatıldı. İlçe Müftüsü Orhan Turan düzenlenen bütün programlarda, Kutlu Doğum Haftasıyla ilgili bilgi vererek, Hz. Peygamberimizin, sünnetinin yaşanması ve günlük hayata uygulanmasının önemine değindi. Şehit Şeyho Şişman Anadolu Lisesi salonunda düzenlenen programa ise, Diyanet İşleri Başkanlığından uzman ilahiyatçı Mustafa Soykök "Hz. Peygamber, Din Samimiyet" konulu konuşma yaptı. Konuşmaların sonlarında Kur'an ı güzel okuma yarışmasında dereceye giren Beyza Nur Öğüt, Rümeysa Sağır, Sümeyye Atmaca ve Fatma Kaplan'a ödülleri verildi. Kutlu Doğum Haftasının son günü olarak belirlenen Cuma günü ise tüm camilerde camii dernekleri tarafından hazırlanan İrmik helvası ikramı yapıldı. - ADIYAMAN

Kaynak: İHA

Haberler››Yerel››Çelikhan'da Kutlu Doğum Haftası Kutlaması - Haberler