Tokat'ta cenaze ve nişan merasimleri sebebiyle vaka sayılarında artış yaşanıyor

Tokat'ta cenaze ve nişan merasimine katılan 50'nin üzerinde kişi, koronavirüs şüphesi ile tedaviye alındı.

30.06.2020 15:00 | Son Güncelleme: 30.06.2020 16:05

Tokat'ta pandemi hastanesi olan Devlet Hastanesinde nisan ve mayıs aylarında göre daha fazla artış gözlemleniyor. İl genelindeki koronavirüs vakalarının kabul edildiği hastanede 100'ün üzerinde hasta tedavi görüyor. Yoğun bakımda yatan 13 hastadan 2'si ise entübe olarak tedavi ediliyor. Son 14 günde filasyon ekibi tarafından temaslı olduğu tespit edilen 500'ün üzerinde kişi de takip ediliyor.

CENAZE VE NİŞAN TÖRENLERİ ARTIŞA SEBEP OLDU

Koronavirüs vakalarının çıktığı ilk günden bugüne 18 kişinin hayatını kaybettiği Tokat'ta, son haftalarda vaka sayılarındaki artışa neden olarak ise cenaze ve nişan törenleri gösteriliyor. İl merkezinde yaşanan vaka artışı ise 'Hayat eve Sığar' uygulamasında gözler önüne seriliyor.

BİR HAFTADA ELLİ VAKA

Tokat merkeze bağlı Ulaş Köyünde geçtiğimiz hafta bir cenazeye katılanlardan çok sayıda vatandaş koronavirüs şüphesi ile hastaneye başvurdu. Pazar ilçesinde ise düzenlenen bir nişan merasimine katılan vatandaşlarda koronavirüs tespit edildi. Bir cenaze ve nişandan 50'nin üzerinde hastanın tedaviye alındığı öğrenildi.

Tokat’ta cenaze ve nişan merasimleri sebebiyle vaka sayılarında artış yaşanıyor

Kaynak: İHA

Yorumlar (11)
PSİKO: işi olmayan 20-40 yaş arası tüm gençler eve kapatılsın , çıkanlar ayakları kırlmak suretiyle eve kapatılsın
CAN: kim alternatif hayat tarzı önerdide kim yapmadı. nasıl yani düğün olmayacak mı cenazeye gidilmeyecek mi. maske mesafe hijyen tamam. bu virüs maskeden de geçiyormuş, 6 metreye kadar bulaşabiliyormuş. nasıl olacak yani telefonda kız isteyip kimseye söylemeden bir ara gelin alın gidin mi denecek. cenazeler kimsesiz gibi mi gömülecek. kaldı ki 2025 e kadar süreceği söyleniyor.
NUR TAN: Şuan coronoyim yaşadığım acının bir saniyesini yasasaniz camdan bile bakmazdiniz ölmek bile daha zor emin olun
0 0
Haberler››Sağlık››Tokat'ta cenaze ve nişan merasimleri sebebiyle vaka sayılarında artış yaşanıyor - Haberler