Cengiz ve Aysal'a Mesajlar

Eski yönetici Mehmet Helvacı, 1996’dan bugüne kulübün mali durumunu değerlendirirken, şirketleşmenin kötü kullanıldığını söyledi, “G.Saray’ın vakit kaybına tahammülü kalmadı” dedi.

23.02.2018 02:36 | Son Güncelleme: 23.02.2018 02:36Cengiz ve Aysal'a Mesajlar
1905 Galatasaraylı Yönetici ve İşadamları Derneği'nin (GSYİAD) şubat ayı toplantısı derneğin Levent'te bulunan merkezinde düzenledi. 1905 GSYİAD Başkanı Metin Öztürk'ün ev sahipliğindeki toplantıya GSYİAD üyelerinin yanı sıra Galatasaray'da iki dönem ikinci başkanlık yapan Prof. Dr. Mehmet Helvacı da katıldı.
Helvacı, 1996'dan bugüne Galatasaray'ın mali durumunu değerlendirerek, şirketleşmenin kötü kullanıldığını söyledi. Helvacı, Ünal Aysal dönemi için, "Galatasaray'dan aldığı yetki çerçevesinde satmayacağını söylediği hisse senetlerini satmak suretiyle çok ciddi bir gelir elde etti. Bu geliri de maalesef borçları ödemek yerine transfere harcadı. Galatasaray'ın borcu 226 milyon dolardı. Hisse senetlerinden elde edilen ve harcanan para 350 milyon dolardır" eleştirisinde bulundu.
Sezon karla bitebilir
Galatasaray'ın vakit kaybına ve hazırlıksız kısa süreli yönetimlere tahammülünün kalmadığını belirten Helvacı, seçilen yönetimlerin mutlaka ekonomik olarak da hazırlıklı olmaları gerektiğini belirtti. Helvacı 25-30 milyon dolarlık kasa kolaylığına ihtiyaç olduğunu vurguladı.
Bu miktarları hazırlamadan aday olmanın ve seçilmenin Galatasaray'a zarar vereceğinin altını çizen Helvacı dört ay hatta sekiz aylık sürelerle başa gelen yönetimlerin iş dünyası açısından hareket kabiliyetinin olmayacağını, bu şekilde borç yönetiminin gayri ciddi görüleceğini ve bu sürelerle gelenlerin büyük Galatasaray resmine hiçbir katkılarının olmayacağının altını çizdi. Helvacı, Sportif A.Ş. nin teknik olanakları kullanarak sezonu karla bitirme olanağının bulunduğunu da söyledi.
]
]
]

Mehmet Helvacı, Metin Öztürk, Galatasaray, Ünal Aysal, Spor

Kaynak: Skorer

HABER YORUMLARI
29.01.2020 14:04:32