Haber, Son Dakika, Haberler

'Cep'te Mobil Reklam Dönemi

Cep Telefonlarına Yüklenecek Kısa Bir Yazılımla Ekrana Mobil Reklam Gelebilecek. Görüşmenin Ardından Telefonun Ekranında Gelecek Reklamlardan İlgisini Çekmeyeni Kapatabilecek Olan Kullanıcılar, Beğendiği Reklamın Hedef Linkini 'Tık'layabilecek. Kullanıcılar, Reklamları Takip Durumlarına Göre Ödüllendirilebilecek.

01.09.2009 10:35 | Son Güncelleme: 01.09.2009 10:35
'Cep'te Mobil Reklam Dönemi
Cep telefonlarına yüklenecek kısa bir yazılımla ekrana mobil reklam gelebilecek. Görüşmenin ardından telefonun ekranında gelecek reklamlardan ilgisini çekmeyeni kapatabilecek olan kullanıcılar, beğendiği reklamın hedef linkini ''tık''layabilecek. Kullanıcılar, reklamları takip durumlarına göre ödüllendirilebilecek.

MyScreen tarafından geliştirilen uygulama, özellikle ''akıllı cep telefonu'' olarak da adlandırılan, Windows Mobile, Symbian, Palm ve RIM yazılımı yüklü ''Smartphone'' türü cep telefonları üzerinde çalışıyor.-SİSTEM, BİR SMS İLE KURULUYORKullanıcıya gönderilen bir SMS ile uygulama cep telefonuna yüklenebiliyor. Kullanıcı bu yazılıma ilgi duyduğu alanları işaretliyor ve daha sonra uygulama o alana yönelik reklam görüntülerini konuşma bittikten sonra ekrana yansıtıyor.

Reklam, kullanıcının ilgisini çekerse üzerinde bulunan linke ''tıklanarak'' ilgili ürünün internet sitesine de ulaşılabiliyor. Buradan alışveriş yapıldığı takdirde de kullanıcıya çeşitli promosyon hediyeler veriliyor.

Bu hediyeler yakın bir gelecekte nakit paraya dönüştürülebilecek ve kredi kartına yatırılabilecek ya da hayır işleri için bağış olarak da kullanılabilecek.

Kaynak: AA

Abone Ol
Google'da Takip Et
Paylaş
Facebook'ta Paylaş!
Twitter'da Paylaş!
Whatsapp'da Paylaş!
Haberler ›› Güncel ››'Cep'te Mobil Reklam Dönemi - Haberler