Cep telefonu bataryasının patlama anı kamerada

Manisa Soma'da bir cep telefonun bataryası tamir edildiği esnada alev alarak bomba gibi patladı. O anlar iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı.

03.06.2020 02:51 | Son Güncelleme: 03.06.2020 10:00

Manisa'nın Soma ilçesi Hürriyet Bulvarı'da bir teknik serviste yaşanan olayda, tamir için servise getirilen bir cep telefonunun bataryasının bir anda alev alarak patlaması iş yerinin güvenlik kameraları tarafından kaydedildi.

ALEVLERİN BÜYÜMESİNİ ENGELLEDİ

Telefon tamirciliği yapan Yusuf Karataş, müşteriyle konuşurken masanın hemen üstünde duran telefonun bataryası birden alev alarak patladı. Patlamada herhangi bir can kaybı ya da yaralanma yaşanmazken masa üstündeki kağıtlar tutuştu. Karataş cep telefonunu masadan yere atarak alevlerin büyümesini engelledi.

SEBEP BATARYANIN ŞİŞMESİ

İş yeri sahibi Karataş, patlamaya cep telefonunun şişen bataryasının sebep olduğunu belirterek vatandaşları telefonlarının şişen bataryaları konusunda uyardı.

Cep telefonu bataryasının patlama anı kamerada
Cep telefonu bataryasının patlama anı kamerada

Kaynak: İHA

Etiketler: Karataş, 3. Sayfa, Haber
Yorumlar (1)
HABERCİ: yıllar önce ebabil bir kuştur diye şarkı vardı ercan saatçinin. zaman zaman o geliyo aklıma. ''anam benim be bi milletiz. . . . '' batarya patlamış, uçurumdan uçmuş, korona varmış ühüüüüüü üüühh bişe olmaz bize salla