Hazineye ait tarım arazilerinin kiraları 6 ay ertelendi

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, hazineye ait tarım arazisini kiralayan çiftçilerin nisan, mayıs ve haziran kira ödemelerinin 6 ay süreyle ertelendiğini açıkladı.

Hazineye ait tarım arazilerinin kiraları 6 ay ertelendi
31.03.2020 18:00 | Son Güncelleme: 31.03.2020 19:38

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, tarımsal amaçlı kiralanan hazine arazilerinden alınacak kira bedellerinin 6 ay süreyle ertelendiğini açıkladı.

SALGININ OLUMSUZ ETKİLERİNE KARŞI YENİ TEDBİRLER ALINDI

Murat Kurum, dünya genelinde etkili olan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının tarım sektöründeki olumsuz etkilerinin azaltılmasına yönelik yeni tedbirler aldıklarını belirtti.

Hazineye Ait Tarım Arazilerinin Ecrimisil Bedelinin Yarısı Üzerinde Kiralama Projesi kapsamındaki çiftçilerin ödemelerini kolaylaştırmak için kira ödemelerinin ertelenmesi kararı aldıklarını bildiren Kurum, şunları kaydetti:

HAZİNEYE AİT TARIM ARAZİLERİNİN KİRALARI 6 AY ERTELENDİ

"Koronavirüs salgını nedeniyle Hazineye ait tarım arazisini kiralayan çiftçilerin nisan, mayıs ve haziran ayı kira ödemelerinin 6 ay süreyle ertelenmesine karar verildi. Uygulama koyduğumuz erteleme kararından yaklaşık 600 milyon metrekare alan için kiralama sözleşmesi düzenlenen 51 bin çiftçi yararlanacak"

Bakan Kurum, Hazineye ait tarım arazilerine ilişkin ecrimisil işlemlerinin de hasat dönemi dikkate alınarak yürütüleceğini ifade etti.

Kaynak: AA

Haberler››Ekonomi››Hazineye ait tarım arazilerinin kiraları 6 ay ertelendi - Ekonomi