Antalya'da Eski Siyasetçi ve Eşi, Dağ Evlerinde Ölü Bulundu

Antalya'da uzun yıllar siyaset yapan ve bazı sivil toplum örgütlerinde görev alan Ali Ulvi Büyüknohutçu ile eşi Aysin Büyüknohutçu, dağ evinde öldürülmüş olarak bulundu.

10.05.2017 20:08

Antalya'nın Finike ilçesi Alacadağ bölgesinde oturan Ali Ulvi Büyüknohutçu ve eşi Aysin Büyükhonutçu'dan haber alamayan yakınları, bölgede yaşayan komşularını aradı. Komşuları öğleden sonra çiftin evine giderek kapıyı çaldı. Kapıyı açan olmayınca merdivenle balkondan evin içine bakan komşuları Büyüknohutçu çiftinin yerde harketsiz yattığını gördü. Haber verilmesi üzerine bölgeye jandarma ve sağlık ekipleri sevk edildi.

KANLAR İÇİNDE YERDE YATIYORLARDI

Çiftin komşularından Süleyman Dinç, Ali Ulvi Büyüknohutçu'nun evin iç kısmında eşi Aysin Büyüknohutçu'nun ise evin balkon kapısında kanlar içinde yerde yattığını belirtti. Dinç, eve giremediklerini ve jandarmaya haber verdiklerini söyledi.

GENÇ PARTİ VE DSP'DE BAŞKAN OLARAK GÖREV ALDI

Ali Ulvi Büyüknohutçu Antalya'da 1999 yerel seçimlerinde DSP'nin Kepez Belediye Başkan adaylığının yanı sıra Genç Parti Antalya İl Başkanlığı, DSP İl Başkanlığı gibi görevlerde bulundu. Türk Kiracılar Derneği Genel Başkanlığı ve Tüketiciyi Koruma Derneği Antalya Şube Başkanlığı görevlerini yürüttü. Büyüknohutçu, bölgede faaliyet gösteren mermer ocaklarına karşı yürüttüğü çevreci mücadeleyle tanınıyordu.

DİKKAT ÇEKEN PAYLAŞIM

Ali Büyüknohutçu 5 Mayıs Cuma günü saat 02.00 sıralarında 'Ali Babanın Çiftiği' olarak da adlandırdığı evinin hemen yakınındaki ormanlık alanda yangın çıktığını ve büyük bir facianın eşiğinden döndüklerini belirten bir paylaşım da bulunmuştu.

Antalya'da Eski Siyasetçi ve Eşi, Dağ Evlerinde Ölü Bulundu

Süleyman Dinç, Ali Ulvi, Antalya, Finike, 3. Sayfa, Güncel

Kaynak: DHA

YORUMLAR
16.10.2019 02:31:12