25.11.2015 15:35

Ceyhan Nehri Kaynağını Katamaran Temizleyecek

Ceyhan Nehri Kaynağını Katamaran Temizleyecek

Kahramanmaraş Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, Ceyhan Nehri’nin kaynağını temizlemek için hazırlattığı Katamaran ismi verilen yüzer-biçeri suya indirdi.

Kahramanmaraş Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, Ceyhan Nehri'nin kaynağını temizlemek için hazırlattığı Katamaran ismi verilen yüzer-biçeri suya indirdi.

Elbistan İlçesi Pınarbaşı mevkisinde bulunan Ceyhan Nehri'nin kaynağında temizleme çalışmalarına başlayan Katamaran'ı test eden Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç , KASKİ Genel Müdürü Mustafa Altunok 'tan bilgi aldı.

Katamaran'a binerek test sürüşlerini gerçekleştiren Erkoç, Ceyhan Nehri'nin kaynağını çok kısa bir süre içerisinde temizleneceğini ifade etti. Erkoç, "Katamaran adı verilen bu yüzer-biçeri KASKİ Genel Müdürlüğümüzün mühendisleri tasarladılar ve Kahramanmaraş'ta kendi öz kaynaklarıyla küçük sanayi sitesinde yaptırdılar. Mühendislerimizi bu başarılarından dolayı kutluyorum. Bu yüzer-biçer sayesinde Ceyhan Nehrimizin kaynağını yosunlardan temizleyeceğiz. Aynı zamanda bu yüzer-biçerle diğer nehirlerimizin kaynağını ve baraj göllerimizi de temizleme imkanımız olacak" dedi. - KAHRAMANMARAŞ
Kaynak: İHA
Elbistan , Fatih Mehmet Erkoç , Kahramanmaraş , Ceyhan , Yerel