YPG/PKK'lı teröristlerin saldırısıyla iki çocuğun can verdiği Ceylanpınar'a 1 saatte 25 havan mermisi atıldı

Türkiye'nin Suriye sınırında güvenli bölge oluşturulması amacıyla Fırat'ın doğusuna başlatılan Barış Pınarı Harekatı'nın 6. gününde Ceylanpınar'a 1 saatte 25 havan mermisi düştü. Teröristlerin geçen haftaki saldırılarında da Ceylanpınar'da iki çocuk hayatını kaybetmişti.

14.10.2019 12:41 | Son Güncelleme: 14.10.2019 13:22

Türkiye'nin sınırında güvenli bölge oluşturulması amacıyla 'ın doğusuna başlatılan Barış Pınarı Harekatı 6. gününde Suriye'nin Rasulayn kentinde sürdürülüyor. Terör hedefleri topçu bataryaları ve tanklar tarafından imha edilirken, Rasulayn'dan 'a son 1 saat içerisinde 25 adet roket atıldı.

Barış Pınarı Harekatı kapsamında Suriye'nin Rasulyn kentinde Türk Silahlı Kuvvetleri ile Suriye Milli Ordusu'nun ilerleyişi sürerken, bölgedeki PKK-YPG mevzileri topçu bataryaları ve obüslerle vurularak imha ediliyor.

Dumanların yükseldiği Rasulayn'dan Ceylanpınar'a son 1 saat içerisinde 25 havan mermisi atıldı.

EV VE İŞ YERLERİNE İSTABET ETTİ

Ev ve iş yerlerine de isabet eden havan mermileri nedeniyle maddi hasar oluştu. Roketler nedeniyle yaralanan veya ölen olmadığı öğrenildi.

Düşen ilk havanların ardından bölgeye sevk edilen güvenlik güçlerinin yürüttüğü tahliye ile yaşanabilecek olumsuz olayların önüne geçildi.

CEYLANPINAR'DA 2 ŞEHİT

Ceylanpınar ilçesinde 11 yaşındaki Elif Terim, sokakta oynadığı sırada teröristlerin hedefi olmuştu. Sokakta bulunduğu sırada atılan mühimmatın patlaması sonucu göğsüne isabet eden şarapnel parçası nedeniyle yaralanan Elif, kaldırıldığı Ceylanpınar Devlet Hastanesinde kurtarılamamıştı. Elif Terim dışında da aynı gün bir çocuk daha saldırıda hayatını kaybetmişti.

Şanlıurfa Valililği'nin son açıklamasına göre terör örgütü YPG/PKK'nın hain saldırılarında 7 kişi şehit olmuş, 68 kişi de yaralanmıştı.

YPG/PKK'lı teröristlerin saldırısıyla iki çocuğun can verdiği Ceylanpınar'a 1 saatte 25 havan mermisi atıldı

Barış Pınarı Harekatı, Ceylanpınar, Suriye, Fırat, Güncel

Kaynak: İHA


13.11.2019 02:33:42