CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: Balığı da Biliyorsunuz, Kokuyu da

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Balığı da Biliyorsunuz, Kokuyu Da. O Zaman Bu Balığı ve Kokuyu Yok Etmeniz Lazım." Dedi. Chp Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Genel Sekreteri Önder Sav, Grup Başkan Vekili Hakkı Süha Okay ve Sincan 1. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Osman Kaçmaz Ayaş'taki Dut Festivali'ne Katıldı.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: Balığı da Biliyorsunuz, Kokuyu da
27.06.2010 15:27 | Son Güncelleme: 27.06.2010 15:27

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Balığı da biliyorsunuz, kokuyu da. O zaman bu balığı ve kokuyu yok etmeniz lazım." dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Genel Sekreteri Önder Sav, Grup Başkan Vekili Hakkı Süha Okay ve Sincan 1. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Osman Kaçmaz Ayaş'taki Dut Festivali'ne katıldı. Kılıçdaroğlu burada yaptığı konuşmada, hükümet politikalarını eleştirerek, "Yaşanan bu süreçten, çiftçi, köylü, emekli, memur, sanayici memnun değil. Size soruyorum bu düzenden memnun musunuz? Bu düzenden Recep Bey ve rantiye memnun. Bunun için bu düzeni değiştirmek zorundayız." dedi.

İnançları siyasi sömürü alanı haline getiren düzene son vereceklerini söyleyen Kılıçdaroğlu, " Biz sadaka devletini değil sosyal devleti yeniden inşa edeceğiz." diye konuştu.

Kılıçdaroğlu şöyle devam etti: " Bizim balık baştan kokar diye güzel bir atasözümüz var. Balığı biliyorsunuz, kokuyu da biliyorsunuz. O zaman bu balığı ve bu kokuyu yok etmeniz lazım… Bunu demokratik yollarla yapacağız."

Türkiye'de kardeşliğin ve dostluğun egemen olmak zorunda olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, "Güneşimiz var, toprağımız var, suyumuz var, güzel insanımız var, her şeyimiz var. Ama helvayı yapacak adam yok bu ülkede. Helvayı yapacak adamı seçmek sizin elinizde. Benim elimde değil. Mühür sizin elinizde olacak. Sandıkta Süleyman sizsiniz, mühür sizin elinizde." şeklinde konuştu.

Kılıçdaroğlu, "Recebi halkın oyları ile yok edeceğiz." ifadesini kullandı.

Temiz siyaseti savunduklarını belirten Kılıçdaroğlu, "Ama öbür tarafta dut yemiş bülbül gibi sessizlik var. Neden acaba? Temiz değiller ki, temiz siyaset lafını ağızlarına alsınlar." dedi.

Siyasetin zenginleşme değil, halka hizmet etme aracı olduğunu kaydeden Kılıçdaroğlu, "Siyasete yırtık ayakkabı ile başlayıp, havuzlu villalarda oturanları istemiyoruz. " diye konuştu.

Konuşmasının ardından Kılıçdaroğlu'na büyük bir sinide dut ikram edildi.

Kaynak: CHA

Etiketler: , Haber