CHP'li Koç ve Önder'den Mmo'ya Ziyaret

CHP Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Prof. Dr. Haluk Koç, CHP Samsun Milletvekili Av. Sezai Önder ve CHP Merkez İlçe Yöneticileri, Makina Mühendisleri Odası(mmo) Samsun Şubesi'ni Ziyaret Etti.

CHP'li Koç ve Önder'den Mmo'ya Ziyaret
04.04.2007 19:05 | Son Güncelleme: 04.04.2007 19:05

CHP Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Prof. Dr. Haluk Koç, CHP Samsun Milletvekili Av. Sezai Önder ve CHP Merkez İlçe yöneticileri, Makina Mühendisleri Odası(MMO) Samsun Şubesi’ni ziyaret etti.

Samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette, 19-20 Ekim 2007 tarihlinde yapılacak olan ‘II.Ulusal Tıbbi Cihazlar İmalat Sanayi Kongre ve Sergisi’, ülke gündeminde olan yabancı mühendislere çalışma izini verilmesi, küreselleşmenin ülke ve bölgeye etkileri görüşüldü.

Ziyaretle ilgili olarak açıklama yapan MMO Samsun Şube Başkanı Kadir Gürkan, ‘Tıbbi Cihazlar Kongresi’nin şehir ve ülke için çok büyük önem taşıdığını, yabancı mühendislere Türkiye’de çalışma izni verilmesinin ise kabul etmeyeceklerini ifade etti. Söz konusu iznin küreselleşmenin ulus devletlere dayattığı bir gelişme olduğunu belirten Gürkan, ulus olarak oluşturulacak politikalar ile sorunların aşılabileceğine değindi.

(SAM-SA)

04.04.2007 18:56 TSİ

Kaynak: İHA

Etiketler: , Haber
Haberler››Yerel››CHP'li Koç ve Önder'den Mmo'ya Ziyaret - Haberler