Haber, Son Dakika, Haberler

CHP'li vekil "Endişeye sevk eden gelişmeler var" deyip Zonguldak için acil tanı kiti istedi

Yeni tip koronavirüse ilişkin Zonguldak'ta herkesi endişeye sevk eden bazı gelişmelerin yaşandığını belirten CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, kente acil olarak koronavirüs tanı kiti gönderilmesini istedi.

25.03.2020 11:50 | Son Güncelleme: 26.03.2020 08:42

CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, Zonguldak'a acil olarak koronavirüs tanı kiti gönderilmesini istedi.
Yavuzyılmaz, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) ilişkin Zonguldak'ta herkesi endişeye sevk eden bazı gelişmelerin yaşandığını, bugün itibarıyla Zonguldak'ta en az 12 koronavirüs pozitif vakası bulunduğunu ileri sürdü.

Zonguldak'ta tanı kiti bulunmadığı için numunelerin Ankara veya Bolu'ya gönderilerek test edildiğini dile getiren Yavuzyılmaz, bu işlemin 24 saatlik bir zaman kaybına yol açtığını kaydetti.

KENTTE KOAH HASTALIĞI YAYGIN

Zonguldak'a acil olarak tanı kitinin gönderilmesini ve il geneline dağıtılmasını isteyen Yavuzyılmaz, kentte KOAH hastalığının yaygın olduğunu, bundan dolayı da solunum cihazlarının gönderilmesi gerektiğini söyledi.

"YETKİLİLERDEN ŞEFFAF BİLGİ BEKLİYORUZ"

Yavuzyılmaz, Zonguldak'ta bulunan hastanelerin koruyucu malzeme sıkıntısının giderilmesi ve ödenek sorununun çözülmesinin önemine işaret ederek, "Zonguldak'taki yetkililerden şeffaf bilgi bekliyoruz. Toplam vaka sayısı, yapılan testlerin pozitif veya negatif sayıları, karantinaya alınan ve çıkanların sayısı, ilçe sayısı, her hastanın temas ettiği kişi sayısı, cinsiyet ile yaş bilgisi ve vefat eden hasta sayıları konusunda Zonguldak kamuoyunu bilgilendirmeleri gerekmektedir" diye konuştu.

Yavuzyılmaz, koronavirüsten korunmanın yolunun kişisel koruyucu tedbirlerin alınması ve evde kalınması olduğunu kaydetti.

CHP’li vekil ’Endişeye sevk eden gelişmeler var’ deyip Zonguldak için acil tanı kiti istedi

Kaynak: AA

İlgili Haberler

Abone Ol
Google'da Takip Et
Paylaş
Facebook'ta Paylaş!
Twitter'da Paylaş!
Whatsapp'da Paylaş!
Haberler ›› Politika ››CHP'li vekil 'Endişeye sevk eden gelişmeler var' deyip Zonguldak için acil tanı kiti istedi - Haberler
Yorumlar (17)
MADENCİ:Her nekadarda CHP li olmasamda doğru bir tespit sayın vekilim Zonguldak maden şehri burda çalışan binlerce madenci var önlem alınmalı evet
ALPER:chp panikdan baska bisey bilmez. dostmu dusman mi belli degil. virusdan daha tehlikeli. seffaf bilgi istiyecegine milleti sokakdan uzat tutmayi denesene. zaten bu kadar bilgi veren 1 ikinci ulke yok.
CO HART:Kes ulan koyun
2 4
MUHENGENC:1 ikinci olursun inşallah. Madenlere inip güneş göreme inşallah.
1 1
CHARLES:allah bu doktorların sizin elinize düşürmesin yoksa yanarız
FWFWE:milleti paniğe sevk edecek kadar biliçsiz bir cahilsin
ADA:Bende zonguldakta yaşıyorum, neden paniğe girecekmişim anlamadım?Enazından İlimizde vaka olduğunu öğrendim ve bundan sonra çok daha dikkatli davranacam, Almanaya örneğine bakın adamlar semt semt vaka haritası yayınlıyorlar ve böylelikle bireyler olayın ciddiyetini daha iyi kavrıyor, birde bize bakın yaşlıları tiktok alemine maskara yapan bir zihniyet, sanki hastalıkların bizlere asla bulaşmayacağını sanan zavallıları görünce insanlığımdan utanıyorum.
14 50
YÜZDE ON:gereken tedbirler alınıyor diyenler haklı devlet  peşinat ile ev alma imkanı sundu, yurtiçi uçuşlarda vergiyi 1''e indirdi daha ne yapsın?
HAİNLER:Beğenmiyorsan Almanyaya git sokakları çöpten kokan Belçika ya git yada hastane koridorları hasta dolu herhangi bir avrupa ülkeside olabilir. Şu ortamda bari işi siyasete döküyorsunuzya yazıklar olsun gecesini gündüzüne katanlara yada bir kaç vatandaşı için özel uçak kaldıran ülkemize biraz saygı duyun diyecem ama nerdeeee
3 3
ŞEREF:sakin ol devlet vatandaşını sizden fazla düşünüyor aklınızın alamayacağı önlem ve tedbirleri alıyor yeterki gölge etmeyin tedbirlerede istemezük demeyin
Tüm 17 yorumu okumak için tıklayın