13 Ağustos 2017, 09:53

CHP'nin Yerel Seçimler İçin Düşündüğü İsimler Belli Oldu

CHP'nin 2019 yerel seçimleri için hazırlıkları başladı. İstanbul'da milletvekili Akif Hamzaçebi'nin ismi ön plana çıkarken Ankara için Cengiz Topel Yıldırım düşünülüyor.

CHP,  Kemal Kılıçdaroğlu'nun talimatıyla 2019 yılında yapılacak yerel seçimlerle ilgili çalışmalara başladı.

İSTANBUL'DA KİMLER VAR

İstanbul'da  CHP'li Meclis Başkanvekili  Akif Hamzaçebi ismi ön plana çıkıyor. Hamzaçebi'nin  Kılıçdaroğlu'na  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adaylığıyla ilgili niyetini açıkladığı öğrenildi. Hamzaçebi'nin  Kılıçdaroğlu ile görüştükten sonra  İstanbul'da büro kiralayarak çalışmaya başladığı belirtiliyor. Hamzaçebi'nin, Karadenizli olması nedeniyle rakiplerine göre daha şanslı olduğu ifade ediliyor. Eski  CHP Genel Sekreteri ve  İstanbul  Milletvekili  Gürsel Tekin ile Grup Başkanvekili  Engin Altay'ın da  İstanbul için çalışma yaptığı öne sürülüyor. Yine eski  Galatasaray Başkan Yardımcısı  Adnan Öztürk'ün ismi de  İstanbul için geçiyor.  Mustafa Sarıgül'ün de yeniden  Şişli Belediye Başkanlığı'nı istediği konuşuluyor.

İZMİR'DE YARIŞ BÜYÜK

İzmir için de büyük bir yarış yaşanıyor. Belediye Başkanı  Aziz Kocaoğlu henüz bir niyet belirtmezken kendisinin aday olmaması durumunda eski İl Başkanı  Alaattin Yüksel'i destekleyeceği konuşuluyor. Yine  CHP Genel Sekreteri  Kamil Okyay Sındır, Genel Başkan Yardımcısı Erdal Aksünger,  Seferihisar  Belediye Başkanı Tunç Soyer ve  Bayraklı Belediye Başkanı  Hasan Karabağ'ın da yarışa katılacak isimler arasında olduğu konuşuluyor.

ANKARA'DA YILDIRIM

Ankara'da şu ana kadar büyükşehir için anılan tek isim eski  Ankaragücü Başkanı  Cengiz Topel Yıldırım.  Yenimahalle Belediye Başkanı  Fethi Yaşar'ın da adı kulislere yansıyor.

ANTALYA İÇİN İKİ İSİM

CHP'nin iddialı olduğu  Antalya'da da Genel Başkan Yardımcısı  Çetin Osman Budak ve  Konyaaltı Belediye Başkanı  Muhittin Böcek ismi ön planda.

Mersin'de milletvekili Serdar Kuyucu'nun nabız yokladığı belirtilirken, eski Kültür ve Turizm Bakanı,  Kılıçdaroğlu'nun danışmanı  İstemihan Talay ve eski milletvekili  Vahap Seçer'in ismi geçiyor. Eski başkanlardan  Macit Özcan da adaylık için hazırlanıyor.

Adana için  Çukurova Belediye Başkanı  Soner Çetin,  Seyhan Belediye Başkanı  Zeydan Karalar ve  CHP  Adana İl Başkanı Ayhan Barut'ın ismi anılıyor.

Hatay için mevcut Belediye Başkanı  Lütfü Savaş'ın şansının yüksek olduğu belirtiliyor.

Muğla Büyükşehir Belediyesi için de  Bodrum Büyükşehir Belediye Başkanı  Mehmet Kocadon'un ismi geçiyor. (Kaynak:  Hürriyet)

Cengiz Topel Yıldırım,Mehmet Akif Hamzaçebi,İstanbul,Cumhuriyet Halk Partisi
13 Ağustos 2017 Pazar 09:53