Çiftler Evlilik İçin "08.08.2018"İ Seçince Nikah Salonları Doldu

Ardahan ve Erzurum'da, evlilik tarihlerinin özel bir gün olmasını isteyen çiftler, 08.08.2018 tarihinde hayatlarını birleştirdi.

08.08.2018 16:35Çiftler Evlilik İçin
Ardahan ve Erzurum'da, evlilik tarihlerinin özel bir gün olmasını isteyen çiftler, 08.08.2018 tarihinde hayatlarını birleştirdi.

Erzurum'da, evlilikleri için akılda kalıcılığı daha yüksek olan bol 8'li günü seçen 18 çift, Yakutiye Belediyesi Evlendirme Dairesinde mutluluklarının ilk adımlarını attı.

Daireye aylar öncesinden başvuru yapan çiftlere günün önemi ve yoğunluktan dolayı saat 08.00'dan itibaren nikah kıyarak hizmet veren belediye yetkilileri hizmeti saat 20.00'a kadar sürdürecek.

Yakutiye Belediyesi Nikah Dairesi'nde bazı nikahları Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut kıydı.

Melek Gül Keçelioğlu ve Okan Keçelioğlu çiftinin nikahını kıyan Korkut, çifte ömür boyu mutluluk, sağlık, huzur ve hayırlı evlatlar dileyerek genç çiftlere nasihatlerde bulundu.

Korkut, genellikle geline teslim edilen nikah cüzdanını damadın pozitif yaklaşımından dolayı gelin ve damada birlikte verdi.

Başkan Korkut, tören sonrası yaptığı açıklamada, yoğun bir gün olduğunu ve sabahtan beri nikah kıydıklarını söyledi.

Nikah için gelecek çiftlerin olduğunu bildiren Korkut, "Bugünün tarihi kalıcı ve özel bir tarih olması dolayısıyla, günün hafızalara kazınması için özellikle de gelin hanımlar damatların hafızalarına günü kazımaları için bugünü tercih etmişler. Bizler de nikahlarını kıydık. 18 çiftimizin nikahını kıyacağız. Genellikle bu tür tarihlerde yoğunluk yaşıyoruz. Bence müspet bir düşünce. Damatlar genellikle evlendikten sonra evlilik yıl dönümlerini unutuyor ben de unutuyorum ama kalıcı bir tarih olunca unutma şansları olmuyor." ifadelerini kullandı.

Damat Keçelioğlu, bugünü seçtikleri için mutlu olduklarını söyledi.

Nikah defterini gülücükle imzaladı

Günün kolay hatırlanmasının kendileri için daha güzel olacağını anlatan Keçelioğlu, "Başkanımıza da nikahımızı kıydığı için kendisine teşekkür ediyoruz. Bugünü inşallah hep güzel bir gün olarak hatırlayacağız. Bugünü kalıcı olması sebebiyle özellikle seçtik çünkü özel bir tarih. Mutluyuz. Deftere imza atarken gülücük koydum. Bir ömür boyu mutlu olabilmek için bunu bir ömürlük imzaladım." dedi.

Ardahan

Evlilik tarihlerinin özel bir gün olmasını isteyen çiftlerden Ardahan Ülkü Ocakları İl Başkanı Aybora Pehlivan ile Sema Pehlivan, 08.08.2018 tarihinde mutluluğa "Evet" dedi.

Nikahı kıyan Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy, nikahta yaptığı konuşmada, yoğun bir gün yaşadıklarını söyledi.

Özel bir tarih olması nedeniyle çiftlerin bugün nikah kıydırmak istediklerini belirten Köksoy, "Yeni evlenen çiftlere ömür boyu mutluluk diliyorum. Memleketimize ve milletimize hayırlı evlatlar yetiştirsinler. Aile fedakarlık üzerine kurulur. Bu nedenle karşılıklı fedakarlık önemli." dedi.

Köksoy, nikah sonrası çiftlere Ardahan'ın yemeklerinin yer aldığı bir kitap hediye etti.

Bugünü değerli bir gün olarak gördüklerini dile getiren damat Pehlivan ise kendisinin 28 yaşında olmasının da önemli olduğunu dile getirdi.

Pehlivan, "Güzel bir tarih. Bu tarihi eşimle aldık. Anlam ve öneminin unutulmaz olması bizim için değerli bir günümüz. Bizi bugün yalnız bırakmayan herkese teşekkür ediyoruz." şeklinde konuştu.

Gelin Sema Pehlivan ise özel bir gün olması sebebiyle nikah için bugünü seçtiklerini söyledi.

Kentte Pehlivan çiftinin yanı sıra bir çok çift, 08.08.2018 tarihinde dünya evine girdi.

Güncel

Kaynak: AA

18.10.2019 04:24:38