Cihan Haber Ajansı Gündemi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İzmir'in Kemalpaşa İlçesinde Toplu Açılış Törenine Katılacak. Erdoğan, Daha Sonra Partisinin Aydın'da Düzenlediği Seçim Mitinginde Halka Hitap Edecek. Erdoğan, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin Toplu Açılış Törenine de Katılacak.

Cihan Haber Ajansı Gündemi
09.03.2009 09:40 | Son Güncelleme: 09.03.2009 09:40

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İzmir'in Kemalpaşa ilçesinde toplu açılış törenine katılacak. Erdoğan, daha sonra partisinin Aydın'da düzenlediği seçim mitinginde halka hitap edecek. Erdoğan, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin toplu açılış törenine de katılacak.

Kayseri'de meydana gelen helikopter kazasında şehit olan Kara Pilot Üsteğmen Volkan Koçyiğit, İzmir Karşıyaka Beşikçioğlu Camisi'nde kılınacak namazın ardından askeri törenle toprağa verilecek.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Estonya Parlamento Başkan Yardımcısı Kristiina Ojuland'ı kabul edecek.

Dışişleri Bakanı Ali Babacan, Tahran'da Ekonomik İşbirliği Teşkilatı'nın 18. Bakanlar Konseyi toplantısına katılacak. İran Dışişleri Bakanı Manuçehr Mutteki ile bir araya gelecek olan Babacan, ikili temaslarda da bulunacak.

Ergenekon davasında sanıkların yargılanmasına Silivri Ceza İnfaz Kurumu Kampusu'nde devam edilecek.

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Kemal Kılıçdaroğlu, seçim çalışmaları kapsamında partisinin Beylikdüzü ilçe teşkilatını ziyaret edecek.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, yeni sivil savunma araçlarının hizmete alınması nedeniyle düzenlenecek törene katılacak.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Ocak ayı sanayi üretim verilerini açıklayacak.

Ekonomi ve Dış Politika Araştırmalar Merkezi (EDAM) 'Türkiye İçin Bir Rekabet Endeksi' çalışmasını, düzenlenecek basın toplantısıyla tanıtacak.

Devlet Bakanı Mustafa Said Yazıcıoğlu, Ayaş'ta incelemelerde bulunacak.

CHP Belediye Başkan adayı Murat Karayalçın, Başkent'te seçim çalışmalarını sürdürecek.

Demokrat Parti, Melih Gökçek'in partileriyle ilgili açıklamalarına basın toplantısı ile cevap verecek.

Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu ile Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, 25 bin orman işçisini ilgilendiren toplu iş sözleşmesinin imza törenine katılacak.

Hazine Müsteşarlığı, 6 ay vadeli TL cinsi iskontolu bono ihalesi düzenleyecek

AK Parti Çankaya Belediye Başkan adayı Bülent Akarcalı ATO Başkanı Sinan Aygün'ü ziyaret edecek.

DSP'nin Üsküdar Belediye Başkan adayı tiyatrocu Levent Kırca, Mersin'de partisinin aday tanıtım toplantısına katılacak. Kırca, DSP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Adil Aktay ve diğer belediye başkan adaylarıyla esnaf ziyaretinde bulunacak.

Endonezya'da Muhammed Ponari isimli 9 yaşında bir çocuğun, göktaşıyla şifa dağıttığı ileri sürüldü. Binlerce insan, çocuğun köyüne akın ediyor. Şu ana kadar yaşanan izdihamlarda 4 kişi ezilerek öldü. Yerel güvenlik güçleri çocuğun evi etrafında yığılmaları önlemek için nöbet tutuyor.

(CİHAN)

Kaynak: CHA

Etiketler: , Haber
Haberler››Güncel››Cihan Haber Ajansı Gündemi - Haberler